Ви тут:
Суспільство Україна 

Україна без контрабанди – реальна, у нас є політична воля навести лад на кордоні, – Володимир Гройсман

Започаткована Урядом України програма боротьби з контрабандою «Україна без контрабанди» буде стовідсотково реалізована – спільно з силовими відомствами і за лідерства Міністерства внутрішніх справ, Державної фіскальної служби і Національної поліції.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, пише Урядовий портал.

«Україна без контрабанди» – реальна, у нас є політична воля навести лад», – сказав Прем’єр-міністр.

Він нагадав, що днями пройшло засідання спеціальної координаційної наради, де і був напрацьований і схвалений план дій проти проявів контрабанди.

«Ми працюємо над створенням робочих місць, реалізуємо проекти економічного відродження. Але в різні сфери проникають нечистоплотні представники влади, правоохоронних органів і будують схеми, – сказав Глава Уряду. – Маємо десятки мільярдів гривень, які за участю схемщиків та представників влади «уходять» поза межі бюджету. Терпіти це не збираюсь».

Прем’єр-міністр нагадав, що минулого року до бюджету з митниці додатково залучили понад 70 млрд грн – через детінізацію кордону. Але з’явилися інші схеми.

«І сьогодні їх потрібно так само припиняти і жорстко карати», – сказав Володимир Гройсман.

Він навів приклади одразу декількох форм провезення контрабанди – від використання так званих «піджаків» і оформлення вантажу за підробними документами до використання офшорів для ввезення імпорту без розмитнення.

«Уявіть собі, куди використовуються ці нелегальні ресурси? – сказав Володимир Гройсман. – Жодних тимчасових акцій. Це буде системна боротьба».

Глава Уряду закликав представників всіх силових відомств, а також Генеральної прокуратури та Національного антикорупційного бюро проявити сильну і стійку позицію протидії схемам на кордоні.

«Кожен, хто взяв хоча б гривню від цих оборудок, має бути заарештований», – сказав Володимир Гройсман.

Він також анонсував проведення завтра, 21 червня, всеукраїнської селекторної наради з питань ситуації на кордоні і припинення контрабандних схем.