Ви тут:
Суспільство Україна 

У «Відродженні» закликали омбудсмена визнати факт дискримінації у нарахуванні пенсій чорнобильцям

Визнати факт дискримінації у діях влади стосовно ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС закликали Уповноваженого з прав людини Людмилу Денісову народні депутати групи «Партія «Відродження».

Відповідну заяву оприлюднили під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат групи «Партія «Відродження» Василь Гуляєв та голова Політради Партії «Відродження» Володимир Пилипенко.

«Йдеться про відселених із чорнобильської зони осіб, які належать через інвалідність до першої категорії постраждалих. Виявляється, вони отримують значно менше пенсійне забезпечення від держави, ніж, зокрема, ліквідатори цієї ж категорії. Тобто в межах однієї категорії є різні суми пенсій. А це, по суті, дискримінація. Тому ми просимо Уповноваженого з прав людини розглянути проблему і визнати цей факт», – пояснив Володимир Пилипенко.

Також, за словами Володимира Пилипенко, дискримінація наявна і в нарахуванні пенсій цивільним ліквідаторам та тим, хто усував наслідки катастрофи, перебуваючи на військовій службі. Ті з них, хто належить до першої категорії, мають отримувати однакову пенсію.

«Постанова Кабінету міністрів №1210 передбачає різні показники в одній формулі, якою обраховується пенсія для ліквідаторів-військовослужбовців і цивільних ліквідаторів. Зверніть увагу: і для одних, і для інших пенсія обраховується за тією самою формулою. Але для військовослужбовців береться показник середньої заробітної плати за два попередніх роки. А для цивільних –закладена зарплатня 2006 року. Ви порівняйте, що отримували 10 років тому і сьогодні. Звичайно, що пенсія буде різною. Тобто ми говоримо про те, що держава свідомо, отакими махінаціями обкрадає ліквідаторів аварії на ЧАЕС», – наголосив Володимир Пилипенко.

За словами народного депутата групи «Партія «Відродження» Василя Гуляєва, усунути дискримінацію можуть лише зміни на законодавчому рівні. А саме прийняття законопроекту №6292 щодо відновлення соціальних гарантій чорнобильцям.

Підготував Олексій Корж