Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятині підвищували правову обізнаність представників територіальних громад

21 червня у рамках реалізації Програми правової освіти населення області на 2016-2020 роки, за ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Полтавської обласної ради та за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації, у місті Пирятині відбувся кущовий семінар на тему: «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині».

Участь у заході взяли селищні, сільські голови, секретарі  та депутати місцевих рад, представники органів виконавчої влади, голови та члени громадських рад при адміністраціях Пирятинського та Чорнухинського  районів Полтавської області.

Відкриття семінару відбулося  за участю директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександра Черчатого, голови Пирятинської районної державної адміністрації  Олега Кучі,  голови Пирятинської районної ради Сергія Пазюка та міського голови м. Пирятин Олексія Рябоконя.

«Пирятин є містом, яке постійно та динамічно розвивається, а розвиток будь-якої громади є можливим завдяки спільній консолідації зусиль всіх зацікавлених сторін.  Бюро правової допомоги на Пирятинщині є нашим надійним партнером та помічником не лише у наданні безоплатної правової допомоги мешканцям громади, але й у підтримці виконавчого комітету міської ради», – зазначив Олексій Рябоконь під час вітальної промови.

    Подібні семінари проводяться на Полтавщині, починаючи з жовтня 2016 року і спрямовані на налагодження партнерських зв’язків з органами місцевого самоврядування, проведення відкритого діалогу з представниками  територіальних громад та підвищення рівня правової обізнаності представників територіальних громад області.

Учасники заходу дізналися про державні гарантії щодо захисту прав громадян, зокрема, щодо безоплатної правової допомоги, як громадяни можуть отримати  її у Пирятинському районі та яка діяльність проводиться фахівцями бюро правової допомоги щодо інформування пирятинців про їх права, механізми захисту та реалізації. Про ці та інші актуальні питання діяльності системи БПД представникам територіальних громад розповіли директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, к.н.держ.упр. Олександр Черчатий та заступниця начальника відділу «Пирятинське  бюро правової допомоги» Лубенського місцевого центру Ольга Сокол.

«Реалізуючи завдання системи безоплатної правової допомоги щодо підвищення рівня правової обізнаності представників територіальних громад та їх жителів ми щиро вдячні за активну підтримку наших ініціатив органами місцевого самоврядування і висловлюємо сподівання, що  наша плідна співпраця і надалі продовжуватиметься. Прикладом для цього стануть не лише спільні комунікативні заходи, розширення точок доступу до правової допомоги, інформаційна підтримка, а й прийняття відповідних програм правової допомоги, що зроблять правову допомогу ще більш доступнішою», – заявив у своїй доповіді Олександр Черчатий.

З виступів заступниці виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Ганни Кондратьєвої та  заступника начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту Полтавської обласної ради Віктора Гришка  учасники дізналися про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині.

Представникам територіальних громад розповіли про механізми підготовки та подачі проектів у рамках реалізації програми «Бюджет участі», що дозволяє громадам реалізувати амбітні проекти задля кращого розвитку сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад області.

В умовах здійснення реформ у нашій державі чимало запитань виникає у пересічних громадян щодо суті медичної реформи. Про актуальні питання реформування медичної галузі в Україні розповів учасникам семінару заступник директора Департаменту охорони здоров’я   Полтавської ОДА Юрій Курилко.

Очільник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області  Вадим Чувпило поінформував представників територіальних громад Пирятинщини та Чорнухинщини  про напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері, розповів про діяльність оперативного штабу щодо захисту прав аграріїв, висвітив найбільш типові питання, з якими звертаються представники аграрного бізнесу та як вони вирішуються на практиці.

Перша заступниця начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Дар’я Бриндак розповіла учасникам семінару  про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” на Полтавщині,  повідомила про мету проекту, заходи, які проводяться задля його реалізації та запросила присутніх долучитися до нього.

Начальниця Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Ірина Товстоножко  розповіла учасникам заходу про особливості пенсійної реформи в Україні, її суть та механізми реалізації.

Організатори заходу наголосили на необхідності проведення таких заходів, які сприяють налагодженню партнерських зв’язків між представниками  органів місцевого, бюро, дають можливість вирішувати наболілі питання у територіальних громадах та підвищувати правову обізнаність представників громад.

Задля оптимізації надання безоплатної правової допомоги в регіоні серед учасників заходу провели анкетування.

Учасникам семінару роздано підготовлені фахівцями системи БПД буклети на тему «Захист прав дітей»

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Пирятинське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Пирятин, вул. Соборна, 41,  тел. (05358) 3-22-54.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.