Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Пирятині налагоджують співпрацю місцевих підприємств і товаровиробників задля отримання кращих перспектив розвитку

7 червня у Пирятинському Клубі громадського діалогу сільськогосподарські товаровиробники, представники громадських організацій, влади обговорили застосування сучасних інструментів для стимулювання розвитку найбільш ефективних на місцевому рівні галузей економіки та створення нових робочих місць.

Відкрив засідання заступник міського голови Ігор Шикеринець, який проінформував присутніх, що за соціально-економічними показниками підприємства, які беруть участь у вирощуванні зернових культур та їх переробці, мають значний вплив на розвиток громади і формування бюджету. Фактично на теренах нашої громади сформовано потужний зерновий кластер, повідомляють у міській раді.

З метою аналізу місцевих ланцюгів доданої вартості начальник управління економіки виконкому міської ради Ірина Солдатова наочно продемонструвала схему місцевого партнерства в цій сфері. Для виявлення ланок ланцюга, посилення яких створить економічний ефект для усіх учасників, під час наради сформовано три пропозиції, а саме: створення майстерні для ремонту сільськогосподарської техніки (8 робочих місць); створення керуючої компанії для задоволення потреби підприємств у паливно-мастильних матеріалах, посівному матеріалі тощо (2 робочих місця); будівництво житнього млина, олійниці та крупорушки (30 робочих місць). Після заслуховування всіх “за“ і “проти“ дійшли до згоди, що остання пропозиція матиме більший економічний ефект. Тому саме будівництво комбінованого переробного підприємства буде покладено в основу написання Плану місцевого економічного розвитку, який по суті є аплікаційною формою-заявкою для участі у програмі ЄС “Мери за економічне зростаня“.

Підвів підсумки круглого столу міський голова Олексій Рябоконь, який виразив сподівання щодо перемоги проекту Пирятинської громади в конкурсі. Крім того, він озвучив ряд ініціатив міської ради у сфері сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, зокрема, у сфері покращення доступу до фінансування, оренди вільних площ і земельних ділянок, задоволення потреби у кваліфікованих ресурсах.

Також Олексій Рябоконь запросив приватні підприємства та ФОП на “Каву з мером“ – зустріч в неформальній обстановці для вирішення питань покращення адміністративних послуг та бізнес-клімату вцілому. Саме такий формат спілкування з бізнесом вже позитивно зарекомендував себе в багатьох містах України.