Ви тут:
меридиан Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві урочисто відкрили перший поетичний фестиваль (ФОТО)

На Театральній площі Полтави сьогодні урочисто відкрили Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Poltava, що проходить у місті вперше.

“У нас буде можливість почути і побачити відомих літераторів, поетів і людей, які представляють у світі сьогодні Україну. Дякую організаторам, що однією з локацій є поле Полтавської битви”, – наголосив під час урочистостей голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
А очільник Полтавської обласної ради Олександр Біленький має мрію, щоб Полтава перетворилась на столицю різноманітних мистецьких фестивалів.
“Радий бути дотичним до фестивалю. Нам вдалося докласти своїх зусиль, щоб фестиваль відбувся у Полтаві. Моя особиста мрія, щоб Полтава була столицею літературних фестивалів, художніх, мистецьких, документального кіно”, – запевнив Олександр Біленький.
На урочистому відкритті можна було зустріти топових письменників сучасності – Оксану Забужко, Сергія Жадана, Ігоря Померанцева.
Художниця і фотомитець Єва Стакельберг зі Швеції вже завтра розповідатиме про свого прапрапрапрадідуся, який брав у часть у Полтавській битві.
“Це зайняло 300 років, щоб приїхати сюди. Завтра я збираюсь розповісти історію про свого прапрапрапрадідуся.  Він боровся у шведській армії і був полоненим протягом 20 років у Росії”, – говорить Єва Стакельберг.
Поетичний фестиваль розпочав свою роботу 8 червня і працюватиме до 10 червня.
За ці дні у Полтаві відбудуться десятки заходів -поетичні читання, перегляди фільмів, дискусії, концерти.