Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві урочисто відкрили ендокринологічне відділення 2-ї міської лікарні після капітального ремонту

13 червня відбулося урочисте відкриття ендокринологічного відділення 2-ї міської клінічної лікарні після проведення капітальних ремонтних робіт. На таку, без перебільшення, знакову для міста подію зібралися не тільки персонал 2-ї лікарні, але керівники медичних закладів міста, представники управління охорони здоров’я.

Міський голова Олександр Мамай разом з головним лікарем Євгеном Іщейкіним та завідуючою відділенням Ельвірою Кайдашевою перерізали символічну стрічку, повідомляють у міській раді.

Функціонування цього відділення надзвичайно важливе для нашого міста, адже це єдина ендокринологія в Полтаві. Проведена робота створить належні умови для надання медичної допомоги пацієнтам та покращить її якість. Загалом, на ремонтні роботи у відділенні з міського бюджету було виділено майже 6 мільйонів гривень, – зазначив очільник міста.

Ендокринологічне відділення розраховане на 40 ліжок, де протягом року медичну допомогу отримують близько півтори тисячі хворих на ендокринну патологію. У складі відділення також працює кабінет діабетичної ступні у якому щорічно проходять обстеження та лікування близько 1700 амбулаторних та стаціонарних пацієнтів. Діє тут і школа навчання людей із захворюванням на цукровий діабет та їхніх родичів, де за рік проходять навчання близько 800 чоловік.

Нашій будівлі дали нову молодість, – розповіла завідуюча відділенням ендокринології 2-ї міської клінічної лікарні Ельвіра Кайдашева. – І це не просто пофарбовані стіни. Це і сучасна витяжна система, відремонтована покрівля, замінені вікна на сучасні енергозберігаючі, встановлено нову вхідну фасадну групу, повністю оновлений ліжковий фонд відділення, придбані меблі, медичний та м’який інвентар.

Задоволені оновленими приміщеннями відділення і пацієнти. Уже протягом 16 років тут лікується Алла Вороненко, у якої цукровий діабет. Ділячись враженнями, жінка розповіла, що віднині умови у відділенні – щонайкращі:

Людям з цукровим діабетом доводиться лежати в лікарні раз, а то й два на рік, адже захворювання – серйозне. Тож умови, в яких знаходимося ми, пацієнти, звичайно важливі. Ми дуже вдячні за турботу нашим лікарям, які завжди дуже чуйно та відповідально до нас ставляться. Хочеться, щоби співробітники працювали в гарних умовах і зараз вони це матимуть. В таких чудових умовах і ми будемо краще себе почувати.

Довідково: 2-а міська клінічна лікарня м. Полтава є закладом для надання вторинної висококваліфікованої допомоги населенню міста.

У складі лікарні є поліклініка та 6 стаціонарних відділень, з них 2 відділення – міські: оториноларингологічне та ендокринологічне. Стаціонар розрахований на 240 ліжок.

Міське ендокринологічне відділення було засноване в 1973 році. З 1975 року по 2010 рік відділення очолювала заслужений лікар України Кайдашева Ірена Соломонівна, яка зробила значний внесок у створення міської енокринологічної служби.

З 2010 року відділення очолює лікар вищої категорії, міський позаштатний фахівець Кайдашева Ельвіра Іллівна.