Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили ефективне регулювання трудових відносин

Про проблеми легалізації зайнятості населення та заробітної плати йшлося на розширеному засіданні робочої групи в Полтавській облдержадміністрації. У ньому взяли участь керівництво Головного управління Пенсійного фонду області, представники обласних владних структур та соціальні партнери Фонду.

Відкрив засідання заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.

Ми більше року працюємо ціює робочою групою, і є певні здобутки. За січень-квітень цього року проведено 116 засідань міських та районних груп, на 71 запрошені роботодавці. Після обстежень роботодавців робочими групами легаліовано на 181 субʼєкті господарювання робочі місця. Ця робота дає нашим мешканцям вчасно і з повною наповненістю отримати пенсійне забезпечення”, зазначив він. 

Завдяки тому, що засідання проходило у режимі відеоконференцзв’язку, у ньому взяли участь керівники райдержадміністрацій та міських рад, члени районних робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, а також начальники територіальних управлінь Пенсійного фонду.

Начальник Головного управління Пенсійного фонду області Володимир Тараторін повідомив, що до пенсійного бюджету області акумульовано майже 1 млрд. 741 млн. грн., що більше, ніж на 33%, у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

“На сьогодні планові показники щодо надходження коштів виконано майже на 111%. Ресурси, які надійшли понад план, складають близько 167 млн.грн. Статистичні дані свідчать, що у порівнянні з відповідним минулорічним періодом, фонд оплати праці в області збільшився на понад 127%. Найбільше зростання спостерігається в місті Кременчуці та в обласному центрі – 136 і 132 відсотки відповідно”. 

Основними факторами суттєвого покращення даного показника стали збільшення обсягів виробництва, створення нових робочих місць та підвищення заробітної плати найманим працівникам. Прикладами лідерів серед підприємств є Крюківський вагонобудівний завод та Полтавський гірничозбагачувальний комбінат, які демонструють зростання фонду оплати праці на 43 і 29 відсотків відповідно.

Володимир Тараторін також розповів присутнім, що органи Пенсійного фонду у боротьбі з нелегальною зайнятістю в регіоні мають для цього унікальний інструмент – Реєстр застрахованих осіб. Саме це джерело інформації про кожного найманого працівника дозволяє відстежити стан дотримання учасниками ринку праці належного рівня заробітної плати. Використовуючи відомості Реєстру, фахівці Фонду щомісячно здійснюють аналітично-моніторингові дослідження. Приміром, завдяки Реєстру застрахованих осіб можна виявити осіб, які отримують заробітну плату мінімальну або нижче мінімальної. Зараз в Україні більше мільйона людей мають таку оплату праці. І хоча в області вдалося досягти зменшення на 6 тис. кількості працівників, яким виплачується заробітна плата менше законодавчо встановленого рівня, це не є достатніми для забезпечення наповнення бюджету. Адже на Полтавщині на 419,2 тис. застрахованих осіб припадає 419,3 тис. пенсіонерів, тобто, один працюючий утримує одного пенсіонера. Внески, які відраховуються із середньої заробітної плати, нині забезпечують лише половину пенсійних виплат. Оптимальним варіантом була б ситуація, коли на утримання одного пенсіонера з середньою пенсією 2406 грн. внески відраховувалися із заробітної плати понад 11,0 тис.грн.

Про здійснення перевірок органами Державної фіскальної служби з виявлення використання праці неоформлених працівників розповів представник ГУ Державної фіскальної служби в Полтавській області Олексій Бритвін. Досвідом проведеної роботи з питань легалізації зарплати поділився заступник начальника Управління економіки виконкому Кременчуцької міськради Олег Шульга. Заслухали й представників підприємств-боржників. В результаті зустрічі учасники робочої групи прийняли рішення провести найближчим часом засідання відповідних комісій в РДА, на яких заслухати звіти керівників підприємств, що мінімізують витрати на оплату праці.