Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці зареєстрували хворобу Лайма

У  Кременчуці зафіксовані  2 випадки хвороби Лайма. Нею захворіли кременчужани, які відпочивали в паркових зонах і були покусані кліщами.
Через засоби масової інформації медики  звертаються до кременчужан із проханням бути уважними під час відпочинку на природі.  Зважаючи на високі показники температури зовнішнього  повітря,   сезон активності кліщів триває, повідомляють у міській раді.
У Кременчуці  упродовж кількох тижнів триває санітарна обробка зелених зон відпочинку від кліщів. Оголошення про її проведення розміщуються на офіційному сайті Кременчуцької міської ради та в засобах масової інформації міста.
Хвороба Лайма — інфекційне захворювання з хронічним або гострим перебігом, що викликається спірохетами, що передається кліщами, і проявляється ураженням серця, суглобів, нервової системи і шкіри.  Зараження людини хворобою Лайма відбувається внаслідок укусу інфікованим кліщем.
 
Медики радять: попередити напад кліщів можна, одягнувшись у світлий однотонний, з довгими рукавами одяг, який  щільно прилягає до тіла. Голову слід покривати головним убором. Також варто використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі й наносити відповідно до інструкції. Однак користуючись специфічними засобами не слід  забувати  враховувати особливості свого організму.
 
Вдома треба одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати у ньому. Зауважте, що витрушування одягу не позбавляє від кліщів. Якщо разом з вами на природі перебувала тварина, її теж потрібно оглянути до того, як впустити в квартиру.