Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

Друга світова війна була найкровопролитнішою в історії людства. 22 червня 1941 нацистська Німеччина порушила кордон і без оголошення війни вторглася на територію СРСР, однією з перших удар агресора відчула на собі  Україна. Вона потрапила в епіцентр найбільшого в історії людської цивілізації збройного конфлікту. З кожним роком все менше залишається  свідків тих буремних подій, невблаганно рідіють ряди ветеранів, які  зі зброєю в руках захищали і звільняли українську землю від окупантів. Відповідно до Указу  Президента України  від 17 листопада 2000 р. «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» 22 червня в Україні  відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни.  

У Кременчуці, де в роки війни у концентраційних таборах було закатовано майже 100 тисяч військовополонених і мирних жителів, бережуть і вшановують пам’ять про  жертв тієї страшної війни.

Сьогодні, в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні,  в пам’ять про мільйони українців, загиблих на фронтах війни, закатованих у гестапівських катівнях і концтаборах, розстріляних, викрадених в рабство, відбулося  покладання квітів до меморіалу «Вічно Живим». Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Участь у заході взяли міський голова Віталій Малецький та його заступники, секретар міської ради Юрій Гриценко, депутати Кременчуцької міської ради, представники ветеранських та громадських організацій міста, просто небайдужі жителі міста.  

Під час заходу згадали трагічні сторінки історії України, початок бойових дій на території нашої країни у роки ІІ Світової війни.  

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять жертв війни та поклали квіти-пам’яті до «Вічного вогню».