Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Хоролі зустрічав гостей регіональний фестиваль народної творчості “Барви Хорольщини‟

В одному з найзатишніших і мальовничих куточків Хорольщини, в селі Вишняки на березі озера Голубихи, відбулося свято народної творчості – традиційний фестиваль “Барви Хорольщини‟. Він уже здобув статус “регіонального‟ і 12-ий рік поспіль збирає разом всіх поціновувачів народного мистецтва, всіх, хто любить українську пісню, хто шанує народні традиції, повідомили у Хорольській РДА.

Організатори фестивалю – Хорольська районна державна адміністрація, районна рада, відділ культури і туризму РДА.
Фестиваль організовано з метою популяризації культурних надбань, розвитку народної творчості, виявлення талантів, підтримки аматорських колективів, демонстрації кращих співацько-виконавських традицій, обміну творчим досвідом.

Завітали на свято чимало гостей із Семенівського, Миргородського. Лубенського, Шишацького, Великобагачанського, Оржицького районів, з Полтави і навіть гості з Прикарпаття та Сумщини.


Офіційне відкриття свята розпочалося з привітань учасників фестивалю від голови РДА Лариси Звірко, голови районної ради Віри Мартюк, міського голови Сергія Волошина, депутата обласної ради Фахраддіна Мухтарова, які побажали всім гарного відпочинку і приємних, позитивних емоцій від відвідин та участі у фестивальних заходах.


Учасниками цьогорічного фестивалю стали кращі аматорські колективи, троїсті музики, гармоністи районного та сільських закладів культури, фольклорні гурти та народні аматорські фольклорно-етнографічні ансамблі, хорові колективи з сусідніх районів. Порадувати своїм мистецтвом приїхали чимало народних майстрів, які залюбки демонстрували свої вироби, народну вишивку та національне вбрання. До участі в концертній програмі фестивалю активно долучились художні колективи з місцевих ОТГ. Хорольський центр дитячої та юнацької творчості представив роботи керівників гуртків та вихованців та провів майстер-класи для всіх, хто забажав навчитися виготовляти вироби з паперу, глини, бісероплетіння, природнього матеріалу. Центральна районна бібліотека представила мобільну бібліотечну альтанку „Хорольські дивоцвіти‟. Розповсюджувалась друкована продукція про туристичні можливості району та сувенірна продукція.


Регіональний фестиваль проводився за фінансової підтримки депутата Полтавської обласної ради Фахраддіна Мухтарова. Для охочих просто розважитись і відпочити – на святі була широка ігрова програма, спортивні змагання, робота сучасних атракціонів, кінні прогулянки, по завершенню заходу для молоді розпочнеться святкова дискотека.


Кожен з учасників та гостей свята народної творчості зміг побувати ще на одному заході – фестивалі гастрономічної гостинності. Фестиваль української кухні „Тільки з печі‟ – це проект, що став одним із переможців конкурсу „Бюджет участі Полтавської області‟ у 2017 році і реалізується у 2018 році за кошти обласного та районного бюджетів.
Напередодні на місці проведення заходу спорудили справжнісіньку піч, біля якої можна було скуштувати українських вареників і галушок, рибної юшки, пампушок з часником та українського сала.