Ви тут:
Суспільство Україна 

Турчинов назвав Керченський міст загрозою безпеці України

Зведення Росією моста через Керченську протоку до окупованого Криму створило низку серйозних загроз і методів тиску на Україну, в тому числі загрозу швидкого перекидання військ із подальшим наступом.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, повідомляє Еспресо.

“Завдяки мосту тепер можна оперативно перекидати значні сили сухопутних військ РФ до Криму з подальшим проведенням наступальних операцій на півдні України”, – сказав Турчинов.

При цьому секретар РНБО зазначив, що окупований Крим уже максимально мілітаризована Росією.

“Там створено потужний 22-й армійський корпус, нарощуються сили Чорноморського флоту РФ. Ракетні комплекси, розміщені в Криму, можуть наносити удар по наших позиціях у глибокому тилу. Зенітні комплекси С-400 можуть вразити будь-яку повітряну ціль в центральній частині України. Все це являє для нас серйозну загрозу “, – розповів Турчинов.

Голова РНБО також наголосив на створенні Росією останніми місяцями в Азовському морі флотилії, посиленні додатковими кораблями прикордонних військ ФСБ, а також перекиданні військових кораблів із Каспійського моря.

“Тепер для проведення військових операцій в Азовському морі вони можуть використовувати значну кількість десантних кораблів, а також кораблі класу “Буян-М “, які мають на озброєнні крилаті ракети”, – пояснив Турчинов.

За словами секретаря РНБО, нарощування десантних можливостей армії РФ у Азовському морі дозволить перекидати на українське узбережжя сили і засоби Південного військового округу Росії, які зараз загрожують Україні зі сходу.

“У результаті маємо потужну військову інфраструктуру вздовж всього українсько-російського кордону. Крім загрози зі сходу, маємо значне нарощування загрози з південного напрямку. При цьому з півночі над нами нависають дві армії Західного військового округу – 20-а і 1-а танкова, які також можуть бути задіяні в будь-який момент “, – перелічив Турчинов, відзначивши.

Секретар РНБО також додав, що збудувавши Керченський міст, Росія отримала можливість здійснювати незаконний контроль над судами, що перетинають Керченську протоку та блокувати в будь-який момент українські порти в Азовському морі.

“Україна має можливість затримувати російські кораблі, які своїми діями порушують наше законодавство. Але якщо ми діємо адекватно в рамках міжнародного законодавства, то Росія, як завжди, грубо порушує норми міжнародного права, проводячи незаконний огляд кораблів, що йдуть в українські порти. Це фактично продовження гібридної війни в економічній площині, демонстрація готовності здійснити блокаду наших портів на Азовському морі “, – пояснив Турчинов.

Турчинов зазначив, що теоретично у влади України є можливість перенаправити транспортні потоки з портів на узбережжі Азовського моря в інші, але це ускладнить логістику і продукція, зокрема, маріупольських металургійних заводів подорожчає втративши у конкурентоспроможності.

“Складність ще й у тому, що одразу після конфлікту навколо острова Тузла (2003 рік – ред.) Україна під тиском Росії підписала угоду, згідно з якою Азовське море визначене як внутрішнє море двох держав. І цей статус не дозволяє чітко фіксувати лінію морського кордону і дає можливість для інтенсифікації провокацій з боку РФ “, – сказав секретар РНБО.