Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Ті славетні традиції, що має Полтавщина в спорті потрібно продовжувати, – Сергій Бубка

Сьогодні, 14-го червня, у Полтаві відбувається виїзний семінар Національного олімпійського комітету України. Такі заходи проводять раз на рік в областях України, тепер настала черга Полтавщини. Проведення семінару присвятили 180-річчу від Дня народження Олексія Бутовського.

Наш видатний земляк, член першого складу і один з засновників МОК та сучасного Олімпійського руху Олексій Бутовський народився 9 червня (21 червня за старим стилем) у містечку П’ятигірці Кременчуцького повіту на Полтавщині (нині Лубенського району). Він зробив значний внесок у відродження Олімпійського руху, займався розвитком спорту, є автором понад 70-ти тематичних праць з фізичного виховання. З 22 червня 2008 року ім’я Олексія Бутовського носить стадіон “Ворскла” в Полтаві, а перед ареною йому споруджено пам’ятник.    

Заходи в рамках семінару НОК розпочали у Спортивному комплексі ГУНП “Динамо”. Перед почесними гостями, Президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою, першим заступником Міністра молоді та спорту України Ігорем Гоцулом, Головою Полтавського обласного відділення НОК Олександром Удовіченком, начальником Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА та іншими показали свої вміння молоді спортсмени. Сергій Бубка в свою чергу подарував дітям прапор НАК та роздав автографи.

 

“Дуже приємно бачити коли молодь з великим задоволенням займається спортом. Я переконаний, що ті славетні традиції, що має Полтавщина в спорті продовжать ці чудові, талановиті діти. Значення спорту має у житті людини дуже велике значення. Тому з дитинства потрібно привчати займатися фізичною культурою, спортом щоб людина мала міцний характер, досягнула своєї мети. А Полтавщина має великі спортивні досягнення. Ми пам’ятаємо олімпійських чемпіонів Бочарова, Романенко і Онищенко. Сучасне покоління це Олександр Хижняк та інші, тому ці традиції потрібно продовжувати”, – сказав Сергій Бубка.

Після відвідин спортивного комплексу делегація НОК завітала у Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка де зустрілась з ректором вишу Миколою Степаненком, викладачами та студентами.

“У нашому виші ми поряд з наукою розвиваємо спорт і маємо у цьому здобутки. Ми дуже раді вітати гостей. Зустрічатися з легендами українського спорту це неабияка нагода. Ми впевнені, що спорт який розвивається в нашій державі піднесе її до вищих висот і Україну будуть пізнавати в усьому світі”, – зазначив Микола Степанюк.

Сергій Бубка подякував ректору та викладачам університету за теплу зустріч і вручив пам’ятні подарунки та грамоти. Після чого бронзова призерка Олімпійських ігор в Сіднеї Олена Говорова прочитала присутнім студентам лекцію про становище та розвиток спорту в Україні.