Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Сьогодні Міжнародний день обізнаності про альбінізм

18 грудня 2014 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій, починаючи з 2015 року, 13 червня оголошено Міжнародний день обізнаності про альбінізм. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Полтавський обласний Центр здоров’я.

Люди з альбінізмом стикаються з різними формами дискримінації у всьому світі. Альбінізм все ще недостатньо глибоко вивчений і є соціальною та медичною проблемою. Зовнішній вигляд людей з альбінізмом часто стає об’єктом помилкових суджень, вірувань і міфів під впливом забобонів, що можуть спричиняти їх соціальну ізоляцію. Це призводить до різних форм стигми та дискримінації.

Альбінізм – це генетична хвороба, яка вражає людей у всьому світі, незалежно від раси, етнічності та статі.

Вона характеризується відсутністю пігменту в шкірі та її придатках, райдужної і пігментної оболонках очей. В основі захворювання лежить нездатність меланоцитів утворювати меланін, що зумовлено інактивацією тирозинази.

Отже, білий колір альбіносів — не забарвлення, а його відсутність.

Шкіра альбіносів набуває рожевуватого відтінку і є дуже вразливою до впливу ультрафіолетових променів, у них також може бути ослаблений зір.

Альбінізм може спостерігатися тільки у тих осіб, обоє батьків яких мають відповідний ген, при цьому ймовірність народження дитини-альбіноса при кожній вагітності складає 25 %.

Частота появи осіб з альбінізмом варіюється залежно від регіону:

У Європі та Північній Америці вона становить від 1 на 17 000 до 1 на 20 000 дітонароджень. У деяких частинах Тихого океану цей показник дорівнює 1 на 700.

Серед деяких корінних народів Південної Америки — від 1 на 70 до 1 на 125.

У країнах Африки на південь від Сахари відзначається частотність від 1 на 5 000 до 1 на 15 000, причому для окремих груп населення — від 1 на 1 000 до 1 на 1 500.