Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сергіївська ОТГ: об’єднання веде до успіху (ФОТО)

Днями відбувся прес-тур журналістів полтавських ЗМІ в рамках проекту “ПУЛЬС” до Сергіївської ОТГ. Представники преси змогли на власні очі побачити здобутки громади та дізнатися історію її успіху.

Сергіївська ОТГ Гадяцького району була створена у 2016 році шляхом об’єднання трьох сільських рад: Розбишівської, Качанівської та Сергіївської з центром у Сергіївці. Громада охоплює 13 населених пунктів. Нині тут проживає близько 3-х тисяч осіб. За досить короткий час після створення, в громаді напрацювали корисні практики. Зокрема, впроваджують роздільний збір сміття, масштабно розчищають річку Хорол, а ще діє програма “Підтримка народжуваності” – соціальна допомога в розмірі 10 тисяч гривень на дитину кожній породіллі. Стимулюють в громаді і молодих спеціалістів, відтак, для сімейних лікарів придбали житло та службове житло, платять гідну заробітну плату.

“На території громади є 3 школи, де навчається 255 учнів. Стараємось дітям давати все необхідне і сучасне. Майже в усі класи закупили інтерактивні дошки, встановили металопластикові вікна, робимо ремонти. Щоб діти були здоровими, громада надала кошти на безкоштовне молоко. Також ми маємо 3 дитячих садочки, які відвідують 73 дитини. Всі наші заклади переводимо на опалення твердим паливом.  В громаді є З заклади культури, 5 клубів та 3 бібліотеки. Можемо пишатись музеєм рушника. Велику увагу приділяємо енергоощадним технологіям, тому встановили LED-світильники. Попереду багато планів і справ, що будемо втілювати у життя, підвищувати добробут людей”, – зазначив голова Сергіївської громади Ігор Лідовий.

Показником успішності громади можна вважати її бюджет. Так, у 2016 році ОТГ мала прибуток 9,5 мільйона гривень, у 2017 – вже 33 мільйони. Це дозволяє фінансувати нові проекти. 

На території ОТГ розташовані 26 свердловин газодобувних компаній, що сплатили у 2018 році вже понад мільйон гривень. У рейтингу успішності Сергіївська ОТГ по Полтавській області посідає 8 місце, по Україні 50-те місце з 366 ОТГ, що є досить непоганим показником.