Ви тут:
Суспільство Україна 

Проект ЄС допоміг Україні розробити закони щодо утилізації електронних відходів і батарейок

Дворічний проект Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання (ВЕЕО) та батарейок в Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу допоміг Мінрегіону розробити проекти Законів «Про батарейки, батареї і акумулятори» та «Про відходи електричного та електронного обладнання». Документи відповідають європейським стандартам і допоможуть вирішити проблему утилізації таких відходів. Очікується, що обидва законопроекти будуть зареєстровані у Верховній Раді України для подальшого розгляду і прийняття.

Ці законопроекти пропонують впровадити в Україні нові принципи, які вже довели свою ефективність в ЄС, зокрема, роздільний збір відходів та «розширена відповідальність виробника», що зобов’язує виробників потурбуватися про переробку або утилізацію продукту, який вони постачають на ринок, після закінчення терміну його експлуатації.

«У довгостроковій перспективі немає іншого вибору, окрім руху до економіки замкненого циклу. Відходи це проблема, як в ЄС, так і в Україні, але існують шляхи для її вирішення. ЄС готовий надалі підтримувати Україну у процесі її переходу до економіки замкненого циклу», зазначив Йоганнес Баур, керівник напряму «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні, нагадавши, що Європейська комісія ухвалила пакет документів щодо економіки замкненого циклу у грудні 2015 року.

«Спочатку ми ознайомились з системою управлінням відходами електричного та електронного обладнання та відпрацьованими батарейками у Європі. Потім разом з партнерами проекту з Австрії, Франції та Іспанії розробили високоякісні законопроекти, що наближують українську систему управління відходами до європейської. Це велике досягнення для нашої країни», − позитивно оцінив результати проекту заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк.
 
Довідкова інформація:
Twinning ‒ це інструмент інституційного співробітництва між державними органами держав-членів ЄС та країн-партнерів.

Проект Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання (ВЕЕО) та батарейок в Україні» тривав з березня 2016 року до листопада 2017 року. Його мета – допомогти Україні наблизити законодавство з управління ВЕЕО та відпрацьованими батарейками та акумуляторами в Україні до стандартів Європейського Союзу, як це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Проект виконували Агентство Австрії з питань навколишнього середовища, Міжнародне бюро Франції з питань води та Міжнародний латиноамериканський фонд державного управління та громадської політики (Іспанія) у тісній співпраці з Мінрегіоном, Мінприроди, Мінекономрозвитку, Європейської бізнес асоціації та представників бізнесу і громадськості.

Щороку в Україні збільшується кількість відходів електричного та електронного обладнання, батарейок і акумуляторів. Через вміст небезпечних речовин такі відходи можуть негативно впливати на довкілля і здоров’я людей, тому необхідно налагодити їхню переробку.