Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Про механізми вирішення правових потреб територіальних громад говорили під час кущового семінару у місті Глобино

Про те як реагувати на правові потреби громади, які інструменти у роботі використовувати для цього, які новації у чинному законодавстві дізналися сьогодні, депутати місцевих рад, посадові особи місцевого самоврядування, держслужбовці, представники громадських організацій Глобинського району.

Відкриття заходу відбулося за участі виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимира Микійчука, який констатував: «Надання представникам органів місцевого самоврядування необхідного обсягу правових знань є одним із ключових завдань, яке постає сьогодні перед державою у рамках реформи децентралізації та є необхідною складовою для її успішної реалізації. Тому подібні заходи є важливим інструментом у посиленні правових можливостей територіальних громад».

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся модератор заходу – директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

«Забезпечення широкого доступу громадян до безоплатної правової допомоги є важливою соціальною ініціативою уряду. Досягнути значних результатів у роботі нам вдалося за активної підтримки органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Завдяки представникам територіальних громад прийняті та реалізуються програми правової освіти населення, які дозволяють створювати оптимальні можливості для доступу громадян до правової допомоги»,  – подякував Олександр Черчатий представникам територіальних громад за активну підтримку ініціатив фахівців системи БПД області. Директор Регіонального центру поінформував учасників про державні гарантії прав громадян та механізми їх захисту та як ними скористатися на практиці. Особливу увагу звернено на новели законодавства в частині захисту прав дітей та жертв насильства в сімї.

Привітали учасників заходу також і  очільники місцевої влади – голова Глобинського районної державної адміністрації  Вадим Данилевський та голова Глобинської районної ради   Володимир Сьомін. Керманичі району звернули увагу представників територіальних громад на необхідність налагодженої та тісної співпраці з фахівцями ситеми безоплатної правової допомоги.

З виступу заступника начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту Полтавської обласної ради Віктора Гришка  учасники дізналися про актуальні питання розвитку місцевого самоврядування на Полтавщині.

Представникам територіальних громад розповіли про подачі проектів у рамках реалізації програми «Бюджет участі», що дозволяє громадам реалізувати амбітні проекти задля кращого розвитку сіл, селищ та об’єднаних територіальних громад області.

Начальник відділу «Глобинське бюро правової допомоги» Кременчуцького місцевого центру Максим Журенко розповів представникам територіальних громад про позитивні напрацювання фахівців бюро правової допомоги, правопросвітницьку діяльність бюро правової допомоги з надання БВПД та бюро успішні практики захисту прав клієнтів.

В умовах здійснення реформ у нашій державі чимало запитань виникає у пересічних громадян щодо суті медичної реформи. Про ці та інші актуальні питання реформування медичної галузі в Україні розповів учасникам семінару заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

Начальник Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області  Вадим Чувпило поінформував про напрями та форми протидії рейдерству в аграрній сфері, розповів про діяльність оперативного штабу щодо захисту прав аграріїв, найбільш типові питання, з якими звертаються представники аграрного бізнесу та як вони вирішуються на практиці.

Заступниця начальника управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Полтавській області – начальниця відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти, Лілія Токарєва розповіла представникам територіальних громад про реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” на Полтавщині, , повідомила про мету проекту, заходи, які проводяться задля його реалізації та запросила присутніх долучитися до нього.

Про основоположні права людини, захист прав громадян у місцях несвободи, як захистити себе у випадку порушення своїх прав розповіла учасникам заходу регіональна координаторка взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Полтавській області Віра Яковенко.

Про особливості антикорупційного законодавства а та про те як уникнути конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад присутні дізналися з виступу заступника директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Ігоря Клименка.

Задля оптимізації надання безоплатної правової допомоги в регіоні серед учасників заходу провели анкетування.

Учасникам семінару роздано підготовлені фахівцями системи БПД буклети на тему «Захист прав дітей»

Довідково. Кущові семінари проводяться за ініціативи Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області за підтримки Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради та Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги, цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.