Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська делегація вивчала у Німеччині підходи інтегрованого розвитку міст

Нещодавно, у рамках проекту «Інтегрованого розвитку міст України», депутати Полтавської міської ради в складі Української делегації відвідали німецькі міста Берлін та Потсдам.

Це була навчально-інформаційна поїздка, метою якої візуально побачити як іде перебудова, забудова та розвиток міст. Наскільки підходи інтегрованого розвитку пришвидшують, залучають велику частину громади до розвитку міських територій.

Українська делегація складалася з 28 осіб різних міст України: Києва, Львова, Полтави, Житомира, Вінниці та Чернівців. До її складу ввійшли Народні депутати України, депутати міської ради з кожного міста, представники міжнародної організації GIZ, уповноважені представники міст в проекті та перекладачі. Про це поаідомили у Полтавській міській раді.

Платформою для спілкування стали Бундестаг Федеративної республіки Німеччини, міська рада Потсдаму, сенат міста Берлін, управління району Штетліц-Целендорф міста Берлін.

Депутат бундестагу пані Данієла Вагнер розповіла присутнім про аспекти містобудування та про Лейпцігську хартію 2007 року. Також, звернула увагу на роль хартії в розвитку міст, як поштовх до нових підходів та залучення громад міст, до зміни функції міста на «місто для людей», а не для машин.

Багато німців проживають в одному місті, а працюють зовсім в іншому, навколо яких створюються зручні умови та будується сучасна інфраструктура. Про велику роль інтегрованого розвитку міст, як модератора напрацювання ідей розвитку міст через об’єднання зусиль влади-громади-бізнесу. Концепція інтегрованого розвитку міст в Німеччині є обов’язковою для отримання державної підтримки містам, які проводять перебудову міст.

Наступними спікерами були пан Крістіан Маас – керівник з стратегіного планування, відповідальний за партисипативний бюджет при адміністрації федеративної землі в місті Потсдам, Ерік Вольфрам – керівник відділу міського розвитку в місті Потсдам. А про містобудівні моделі, як інструменти планування, йшлося на зустрічі з пані Сюзанною Вальтер – керівником відділу архітектури, містобудівного проектування та конкурсів управління сенату міста Берлін.

Міський розвиток на практиці: політика, планування та консенсус. Обговорення різних питань в тому числі як вирішуються конфлікти між навколишнім середовищем, економікою та соціальною сферою обговорювалось на зустрічі з паном Йоханом Путуом – проектним керівником «Pro Potsdam GmbH», компанії забудовника району.

Також делегації із України представили геодезичні управління Берліну на прикладі району Штегліц-Целенфорд. Разом з професором Дітером Шіманке та професором Яношем Бренером обговорили аспекти законодавчого та адміністративно-правового реформування сфери містобудування та міського розвитку в Україні, як із співавторами документу який готується до запровадження в нашій державі.

Візит української делегації в Німеччину був організований та профінансований проектом «Інтегрований розвиток міст України», який зараз реалізується в п’яти містах України, в тому числі в місті Полтаві.