Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська бібліотека-філіал №2 влаштувала “Бібліотечний експрес” для вихованців пришкільних таборів

Розпочалися літні канікули, і міські бібліотеки Полтави роблять усе можливе, щоб допомогти дітям молодших класів полтавських шкіл – своїм активним читачам – якнайкраще провести час відпочинку в пришкільних літніх таборах.

У бібліотеці-філіалі №2 провели одразу кілька заходів для дітей з літніх пришкільних таборів. Для їхньої організації бібліотекарі обрали дуже цікаву форму: «Бібліотечний експрес». На початку  діти вишикувалися у формі потяга з багатьма вагонами і так пересувалися різними відділами бібліотеки.

Знайомлячи дітей із книгосховищем, відділом абонементу, читальною залою та виставками, завідувачка бібліотеки Юлія Коваленко та бібліотекар Людмила Ярмолюк загадували дітям загадки, задавали запитання з вікторини про героїв казок. Після перегляду  книжкової виставки під назвою «Поспішає в гості казка, зустрічай її, будь ласка!»  діти отримали завдання: вибрати ті книжки, героїнею яких є дівчинка на ім’я Аліса.

Потім була фізична і розумова зарядки (танці під музику і складання різних слів з одного довгого – слова записувалися на дошці) та перегляд українського мультфільму про Котигорошка.

Заходи були різнозмістовими: пізнавальні й повчальні розваги змінювалися іншими – як у справжньому експресі, який швидко пролітає нові й нові станції…

Із великим задоволенням діти під керівництвом бібліотекарів та з допомогою педагогів, з якими прийшли в бібліотеку, виготовляли різнокольорові закладки для книжок. Адже всі чітко зрозуміли, що з книжками треба поводитися обережно, не можна заламувати сторінок – слід використовувати закладки.

З початком літа бібліотека-філіал №2  прийняла чимало загонів із пришкільних літніх таборів, тут постійно відбуваються пізнавально-розважальні заходи, навіть влаштували невелику дискотеку. 

 

Наталія Жовнір

Фото автора