Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Полтавщина посідає третє місце в Україні за кількістю підписаних декларацій з сімейними лікарями”, – Віктор Лисак

Сьогодні, під час апаратної наради, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про перебіг національної кампанії з вибору лікаря “Лікар для кожної сім’ї”.

“Полтавщина посідає третє місце в Україні за кількістю підписаних декларацій з сімейними лікарями. Станом на 1 червня в області підписано близько 380000 декларацій, а це 25 % населення. Найактивніше укладають угоди з лікарями населення Великобагачанського району (42 % населення), найменше – Полтавського та Козельщинського (11% та 8% відповідно) районів”, – розповів Віктор Лисак.

Найбільша кількість підписаних декларацій 1 лікарем у Чорнухинському районі – 756, найменша – у Козельщинському та Зіньківському районах – 110 та 109 декларацій відповідно.

“В області кампанія „Лікар для кожної сім’ї” стартувала вчасно. На даний час із 35 центрів ПМСД області 34 підключені до медичної інформаційної системи Helsi, 1 – до медичної інформаційної системи “Поліклініка без черг”. У кожному центрі ПМСД визначено відповідальну особу за проведення даної роботи. Декларації підписують з 784 лікарями області, кожен лікар отримав цифровий підпис”, – додав Віктор Лисак.

“Всі райони області повинні активізувати роботу щодо підписання декларацій з сімейними лікарями. А працівників структурних підрозділів облдержадміністрації прошу показати приклад з укладання декларацій”, – наголосив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

Обговорили на нараді й роботу оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів.

“З початком проведення весняно-посівної компанії відновлено роботу оперативного штабу з метою запобіганню порушенню прав землевласників та землекористувачів. Цьогоріч вже проведено 4 засідання. Одне з яких виїзне – в селі Ставкове Зіньківського району у зв’язку із ситуацію, яка склалася між приватним підприємством „Агроекологія” та громадянами Устенко Оленою Леонідівною і Устенко Михайлом Івановичем, щодо користування земельними ділянками”, – розповів начальник Головного територіального Управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

З початку року до оперативного штабу надійшло 6 звернень та 14 дзвінків на телефони “гарячих ліній” оперативного штабу.

“Також працюють мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги. На даний час мобільними точками здійснено 8 виїздів до районних центрів та об’єднаних територіальних громад області, де надано юридичну консультацію 34 громадянам”, – зазначив Олег Тимченко.

Про стан техногенно-екологічної безпеки, надзвичайні ситуації та небезпечні події, які виникли на території області розповів начальник управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Віктор Стеблянко.

“На Полтавщині зменшується кількість пожеж в порівнянні з минулим роком. З початку року на 12% менше, ніж за такий же період 2017 року. А кількість загиблих – збільшилась на 32%”, – зазначив Віктор Стеблянко.

За минулий місяць в області сталось 55 ДТП (5 людей загинули та 74 – травмовані) та 4 нещасних випадки на воді (четверо людей загинули, з них одна дитина).

“Кількість загиблих на воді збільшується: з початку року – 12 людей, а за цей же період 2017 року – 4 людини”, – додав Стеблянко.