Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина – екобренд України: 30-а Міжнародна агропромислова виставка “Агро 2018” (ФОТО)

6 червня,  у Національному комплексі “Експоцентр України” (м. Київ) відкрили 30-ту ювілейну Міжнародну агропромислову виставку “Агро 2018”. Широко на заході представлений і Полтавський край.

Від керівництва області на виставку завітали: заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов та фахівці структурних підрозділів облдержадміністрації.

“Агро 2018” – найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, яка є  ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України. Цей діловий захід відкриває можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також він є унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.

Відвідувачам виставки презентовані новинки сільськогосподарської техніки та устаткування, досягнення племінного тваринництва, сучасні агротехнології та багато іншого.

Полтавщина представлена у всіх напрямках сільського господарства, але особливу увагу надали екопродукції.

“Все, що пов’язане з аграрним сектором сьогодні презентовано тут.  У першу чергу Полтавщині потрібно зацікавити як інвестора, так і споживача, який буде купувати нашу якісну продукцію. І тому не даремно Полтавщина зараз представлена під лозунгом “Екобренд України”. Ми маємо велику кількість землі, яка відповідає екологічним сертифікатам, маємо інтерактивну карту на якій розташовані наші прогресивні господарства. Також представлена інтерактивна інвестиційна карта на якій позначені землі, які будуть цікаві інвесторам. Ну і чудово представлені підприємства Полтавщині, що випускають виключно екологічно чисту продукцію”, – розповів Роман Товстий.

Загалом на виставці “Агро 2018” представлено більше ніж 1300 компаній із 15 країн світу. Кожен павільйон заслуговує уваги. Неабияк цікавлять відвідувачів заходу і здобутки Полтавщини.

“Сьогодні область та регіони презентують свої досягнення. Ми багато років йшли під брендом “органічна продукція” і в цьому році від цього не відмовились, але трішки змінили акценти. Цього року ми хотіли ще показати чим і як живуть фермери. Кожна область тут презентує свою “фішку”, а ми хочемо похвалитись своєю органічною соняшниковою і соєвою олією. ТОВ “Укролія” відкрило минулого року свій органічний цех. На жаль, ця олія виготовляється тільки на експорт, але ми дуже хочемо, щоб її споживали наші люди. Також презентували вперше оригінальні соки, продукцію з меду”, – зазначив Сергій Фролов.

Виставку відвідали Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк та заступник міністра Ольга Трофімцева.

У рамках виставки Глава Уряду взяв участь у підписанні документів про передачу земель сільськогосподарського призначення поза межами населених пунктів у розпорядження об’єднаних територіальних громад. За даними Міністерства аграрної політики і продовольства України, процес передачі землі технічно розпочався в лютому поточного року, і наразі вже третина громад отримали землі. Загальний обсяг переданих земель перевищує 360 тис. га.

“Те, що ви робите сьогодні тут і те, що робите протягом року розвиваючи нашу країну є надзвичайно важливим. П’ята частина всього, що виробляє Україна, має відношення до агрокомплексу. Нові технології, механізми в агрокомплексі роблять нашу країну сильнішою. Три мільйона людей кожного дня, а це надзвичайно тяжка праця в агропромисловому комплексі, роблять сумлінно свою справу, доносячи свої врожаї до українського та світових ринків”, – сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що Уряд розпочав безпрецедентну програму підтримки агропромислового комплексу, передусім фермерів і невеликих господарств. Йдеться про поголів’я ВРХ – від 1,5 до 2,5 тис. грн виділяють на тварину в залежності від розміру господарства. Працюють над здешевленням будівництва тваринницьких комплексів, розвитком садівництва та насінництва.

Окрім ознайомлення з експонатами виставки, налагодження нових контактів на заході можна весело провести час. Для публіки виступали зірки української естради, народні колективи. Презентували свої вироби народні умільці. 8 червня відбудеться аукціон племінної худоби. 

Триватиме “Агро 2018″до 9 червня.