Ви тут:
Суспільство ТОП-новина 

Перші особи держави та очільники Полтавщини звернулись до українців з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

Сьогодні, 22 червня, в Україні вшановують жертв війни. З цієї нагоди перші особи держави зробили звернення до українського народу.

Президент України Петро Порошенко у своєму Facebook написав:

“У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни всі ми вклоняємося тим, кому випала доля на власні очі побачити її жахіття. Вічна слава і шана усім, хто боровся і продовжує боротися за мир в Україні. Переконаний, ми переможемо ворога, який сьогодні розпалює багаття війни на нашій землі. Адже це – наш священний обов’язок перед жертвами Другої світової та Героями сьогодення”, – зазначив Глава держави.

Звернувся до українського народу з приводу сумної дати і Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Сьогодні ми згадуємо, як 22 червня 1941 р. Друга світова війна прийшла до усього українського народу, а перед тим, 1 вересня 1939 р., вона увірвалася на терени Західної України. Ця жахлива війна зачепила всі українські етнічні території і тривала на наших теренах від 1939 до 1944 року. Україна втратила близько 8 млн осіб або кожного п’ятого мешканця. Це одна з найбільших втрат серед усіх постраждалих сторін.

Ми, українці, ніколи не забудемо жахливих подій тієї війни, від якої постраждала чи не кожна українська родина. Нас усіх пронизує біль від втрат близьких чи далеких родичів, які загинули, зникли безвісти чи повернулися додому скаліченими. Пам’ять про жертви Другої світової війни назавжди залишиться у серцях українців.

На початку ХХІ століття українці знову боронять рідну країну від агресора, який цього разу прийшов із сходу. Україна несе безпрецедентні людські та матеріальні втрати. Українські родини майже щодня втрачають своїх годувальників, батьки – дітей, а діти – батьків. Це нова велика втрата для українців, яка загоюватиметься багато десятків років. Єдиний шлях, щоб зупинити цю ганебну війну, – консолідувати зусилля міжнародної спільноти для встановлення миру, а головне – консолідувати наші зусилля для зміцнення та розвитку країни, бо лише в єдності та взаємодії ми демонструватимемо свою тверду та непохитну волю.

У цей день закликаю всіх українців турбуватися також про тих, хто боронить рідну країну та майбутнє наших дітей на східних рубежах”, – йдеться у зверненні розміщеному на “Урядовому порталі“.

До жителів Полтавщини з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні звернулись голова обласної ради Олександр Біленький та голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

“Дорогі земляки! 22 червня 1941 року Друга світова війна увірвалася на територію України, перетворивши наші землі на криваве поле бою. Горем і болем вона увійшла в кожну українську домівку, спричинила незліченні жертви, руїни та спустошення.

Наш священний обов’язок – назавжди зберегти пам’ять про синів і дочок українського народу, які відстояли перемогу в тій жахливій війні, на своїх плечах винесли тягар воєнного та повоєнного лихоліття, стали жертвами смертельних жорен нацизму.

Сьогодні ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Знову, зі зброєю в руках, ми змушені захищати нашу волю, незалежність та суверенітет.

Світла пам’ять полеглим. Честь і слава живим героям!”, – йдеться зверненні очільників області на офіційному сайті Полтавської ОДА.