Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Оксана Забужко презентувала в Полтаві нову збірку публіцистики

В рамках фестивалю «MERIDIAN POLTAVA» у Полтавському обласному тетатрі ім. Гоголя відбулася зустріч із видатним українським філософом, письменницею і публіцистом Оксаною Забужко.

Зі слів п. Оксани, вона погодилася взяти участь у фесті, бо їй заімпонувала його ідея — повернення Полтави на культурну мапу Європи:

«Дуже символічно, що фестиваль відбувається саме в Полтаві, адже Україна вилетіла після Полтавської катастрофи з культурної мапи Європи».

Півтори години Оксана Забужко відповідала на запитання, читала поезії та уривки з нової прозової збірки. Також столична гостя презентувала збірку публіцистики «І знов я влязаю в танк». Це книга про інформаційну війну, а за назву взято рядок із вірша «Диптих-2008», який був написаний у перший день російсько-грузинської війни 2008го. Авторка зізналася: тоді у неї було ірраціональне відчуття, що «Україна буде наступною».

«Ця книга — своєрідна солянка: трохи публіцистики, трохи мемуарів, трохи інтервʼю для Західних видань, така собі адвокація України на Заході».

На думку Забужко, зараз в Україні випробовується «бомбардування свідомості». Прокоментувала і суспільні процеси:

«Росія — суспільство роботів з синдромом безпорадності, коли чекають, що скаже начальник, Путін… На цьому тлі українське суспільство має ознаки оздоровлення».