Ви тут:
Суспільство Україна 

Нині більшість державних грошей знаходяться саме у місцевих бюджетах, – Петро Порошенко

Президент Петро Порошенко наголошує, що фінансові можливості громад значно розширилися в результаті проведення децентралізації і закликає до їх ефективного використання на місцях. Про це Петро Порошенко сказав під час виступу на XIV Українському муніципальному форумі, повідомляє прес-служба Глави держави.

Раніше органи місцевого самоврядування, всі це знають і не треба нікого в цьому переконувати, це були каси по виплаті заробітної плати. Ніякого розвитку, ніякої стратегії не можна було б робити, бо не було відповідної фінансової підтримки. А тепер органи місцевого самоврядування є мозковим центром, де планується і забезпечується стратегія розвитку”, – підкреслив Президент.

За його словами, так відбувається, бо громади мають власну доходну базу, яка вже не залежить ні від кого.

“Можу наголосити, що ми з вами про це мріяли багато-багато не років, а десятиліть. Бо, крім власної доходної бази, вони мають ще гарантовану підтримку з державного бюджету”, – зауважив він.

Президент наголосив: “Хочу навести одну дуже промовисту цифру, яка, на мою думку, яскраво демонструє досягнення децентралізації з фінансової точки зору. Нарешті частка місцевих бюджетів з трансфертами у зведеному бюджеті України за підсумками поточного року буде складати 51,5%”.

“Ніколи такого не було, щоб більшість державних грошей було в об’єднаних громадах”, – підкреслив Президент.