Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Незабаром стартує ювілейна «Студентська республіка»

28 червня — 1 липня на БВ «Динамо» в с. Семянівка (Кротенки) Полтавського району відбудеться ХХ ювілейний Полтавський регіональний етап Міжнародної програми «Студентська республіка».

Про це на прес-конференції в ОКІА «Новини Полтавщини» розповів лідер Полтавського обласного осередку ВМГО «Студентська республіка» Олег Слизько.

«Громадянському проекту «Студреспубліка» – 20 років. Це обʼєднання виникло на суспільний запит демократизації. Це майданчик, на якому відбуваються багато заходів інтелектуального, творчого, спортивного, дозвіллєвого характеру, де ми намагаємося знайти альтернативні шляхи розвитку нашого регіону».

Традиційно на Студреспубліці моделюють ситуацію, що відбувається в країні: буде своя банківська система, економічні і політичні відносини тощо, молодь зможе себе проявити як в ролі виборців, так і тих, хто обирається. А головне, кажуть організатори, – можна помилятися і навчитися виправляти помилки, чого часто бракує у реальному житті. Також, оскільки це мультифестиваль, всередині Студреспубліки буде багато заходів: квест, конкурс краси, фотоконкурс, конкурс аматорського відео та ін.

Участь у проекті візьмуть біля 300 молодих лідерів, жителів Полтавського регіону. Ключовою точкою проекту будуть вибори студентського мера і депутатів магістрату. Переможці виборів пройдуть стажування в органах державної влади і місцевого самоврядування.


«Зараз тенденція у молоді до зменшення активності, зниження амбіцій. На «Студентській республіці» люди повинні входити в комнікацію з іншими учасниками, щоб розуміти проблему і її вирішти», – говорить Анастасія Бридихіна, депутатка студентського парламенту України.

Проект проходить за підтримки Полтавської ОДА та виконавчого комітету Полтавської міської ради. Тож на прес-конференцію прийшли начальник відділу у справах сімї та реалізації молодіжної політики міськвиконкому Полтавської міськради Анатолій Павленко та заступник начальника відділу у справах сімʼї та молоді ОДА Олександр Лелюк. Останній хоче бачити серед учасників представників ОТГ, щоб ті могли познайомитися зі здійсненням державної молодіжної політики на практиці.


Для участі у мультифестивалі треба заповнити аплікаційну форму на сайті «Студреспубліки» та зареєструватися, а також виконати ряд бонусних завдань.