Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Зіньківщині розпочався процес децентралізації

На громадських слуханнях, де йшлося про добровільне утворення Зіньківської міської об’єднаної територіальної громади, із 90 учасників 74 підтримали створення ОТГ, повідомляє «ЗіньківNews».

У разі об’єднання у Зіньківську територіальну громаду, згідно перспективного плану, у складі громади буде Зіньківська міська та дев’ятнадцять сільських рад. Це дев’яносто три населених пункти та двадцять шість тисяч триста сімдесять чоловік населення, а також тринадцять шкіл І-ІІІ ступенів, вісім – І-ІІ ступенів та дві першого ступеня, двадцять дошкільних навчальних закладів, три заклади позашкільної освіти, тридцять дев’ять закладів культури, двадцять п’ять ФАПів, десять амбулаторій і поліклініка, одна лікарня та станція швидкої допомоги.

За прорахунками фінансового управління Зіньківської РДА річний обсяг доходів майбутньої ОТГ складатиме близько ста сорока мільйонів гривень. На даний час бюджет міської ради становить близько сімнадцяти мільйонів гривень.

Відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» наступним кроком має стати рішення депутатів Зіньківської міської ради. В разі підтримки ними процесу децентралізації, питання будуть обговорювати мешканці всіх 19 сільрад з подальшим ухваленням відповідного рішення на своїх сесіях.