Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Миргородська громада звинувачує лікаря в махінаціях з інсуліном

У Миргороді громаду збурила історія 19-річного хлопця, який впав у кому, бо не отримав ліків. Люди повстали проти єдиного на місто і район ендокринолога. Лікаря звинувачують у махінаціях з інсуліном.

Поліція відкрила справу щодо можливих махінацій з препаратом, йдеться у сюжеті ТСН.

Скільки разів  потрапляв до реанімації, 19-річний Влад вже не годен підрахувати. Діабет йому діагностували у 14 років.

Лікарі одразу навчили, як вимірювати глюкозу і розраховувати дозу інсуліну. Головне – все робити вчасно і тримати рівень цукру стабільним.

Якщо буде стрибати, то піде реакція на внутрішні органи, погіршуватимуться внутрішні органи. На серце, на очі, підшлункова, на печінку, на все,

– розповів постраждалий Владислав Москаленко.

Про страшні і незворотні наслідки хлопчик знав і намагався виконувати настанови. Проблеми почалися, коли став повнолітнім. Або є інсулін, або нема, або чекай, або хто перший прийшов, той і отримав, – ділиться хлопець. Його історія стала останньою краплею в чаші скарг на миргородського ендокринолога.

Громада зібрала слухання та написала заяву про зловживання лікаря.

За паперами у Кибинцях 13 людей, яким потрібен інсулін. Насправді – 11. Такі розбіжності, кажуть, у кожному селі.

“Майже по кожній раді у нас висвітлювалося 2-3, в кого 6 людей, тобто це було зайве, це була надбавка, за яку перераховувалися кошти. Заказував він інсулін більше, ніж проживало в цій місцевості” – розповідає член громадської ради при райдержадміністрації Миргорода Олена Трапікас.

“Це патологія рухома, вони ще не знають про них, є люди, які переїхали з району, є люди, які, вибачте, по віку і померли” – відповідає на закиди лікар-ендокринолог Павло Ошека.

Він каже, різність цифр – технічна помилка, її вже виправляють. А те, що Влад недоотримав інсулін, проблема —  державного рівня.

Бо фінансування програми для дорослих урізали. І видавати гормон буде вибірково, доки потребу в ньому повністю не профінансують. Доти – закуповуватимуть з перебоями.

Сільські ж ради, які сумніваються у списках, поданих лікарем, збираються кожну цифру перевіряти. Це — проблематично, бо лікарська таємниця захищає персональні дані хворих.

Поки все не з’ясують, платити не будуть. І поки вони не порозуміються, Влад, який живе на пенсію у 1400 гривень і не може самостійно купувати ліки, продовжить економити на ньому і на власному здоров’ї.