Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Місця пам’яті української революції 1917-1921 років віднайдуть на Полтавщині та в інших областях

Представники усіх областей  України, в тому числі й Полтавської   відвідали навчальний семінар, що у Києві. Захід влаштовано  в рамках реалізації Всеукраїнського науково-пошукового і просвітницького проекту “Місця пам’яті Української революції 1917-1921 років”. Організував семінар Український інститут національної пам’яті (УІНП).

З метою активізації роботи з реалізації проекту на місцях, були створені регіональні науково-редакційні групи при обласних та Київській державних адміністраціях. Ці групи включають в себе та координують роботу істориків, краєзнавців, педагогів, співробітників музейних та архівних установ, інших зацікавлених осіб. Про це повідомляє офіційний сайт УІНП.

Голова УІНП Володимир В’ятрович у вітальному слові наголосив:

“Наше завдання не тільки позбавитися радянських міфів та стереотипів, але і створення українського національного наративу. Сподіваюся, що нам вдасться знайти місця пам’яті в кожній області і вони зможуть бути оформлені в музеї, пам’ятники та будуть представлені публічно”.

Співробітник Інституту Ярослав Файзулін у своєму виступі окреслив стан досліджень Української революції 1917-1921 років:

“Зараз добі революції присвячено понад триста захищених дисертацій. В Києві перебіг революційних подій досліджено ледь не поденно».

 Він повідомив, що Полтавщина входить в трійку областей, де належно проводяться наукові дослідження з цієї теми:

«Проблема, яку треба вирішувати – це брак  інформації про революційні події на місцях, в регіонах. На сьогодні дослідження з цієї теми є на Миколаївщині, Полтавщині, Сумщині, але треба таку ж роботу провести по всій Україні”.

Учасників  обласних  науково-редакційних груп навчали працювати з електронною системою збору даних про місця пам’яті Української революції.  Результатом роботи  обласних  груп стане інтерактивна карта місць пам’яті Української революції 1917-1921 років.

Довідково. Українська революція 1917–1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917-го. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що еволюціонувала від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення власної державної незалежності.Революція була явищем загальноукраїнським. У всіх регіонах розвивався національний рух, створювалися та діяли українські органи влади, політичні партії та громадські інституції, відроджувалася культура.  Термін “Українська революція” був уведений в обіг самими учасниками подій. Це визначення є в працях Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Дмитра Дорошенка та інших діячів доби. Президент Петро Порошенко видав Указ про відзначення знакових подій сторічної давнини на державному рівні.