Ви тут:
Суспільство Україна 

Мінрегіон вивчає можливість обов’язкового облаштування електрозарядними пристроями усіх автостоянок та АЗС

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчає можливість обов’язкового облаштування електрозарядними пристроями усіх АЗС, громадських гаражів та автостоянок, в тому числі, парковок для автомобілів біля громадських та житлових будівель.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, пише Урядовий Портал.

«Зараз ми разом з Мінінфраструктури розглядаємо можливість облаштування на обов’язкових умовах електрозарядними пристроями усіх АЗС, гаражів та автостоянок, в тому числі біля ТРЦ, супермаркетів та житлових будинків. Зараз ще електричних машин в Україні не дуже багато, але їх кількість буде збільшуватися в геометричній прогресії. В Європі кількість електрокарів за минулий рік зросла більш ніж на 50%. Нам треба дивитися та думати наперед», — сказав він.

Зараз в діючому ДБН В.2.3.-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів» взагалі відсутні вимоги щодо можливості облаштування у гаражах та на автостоянках машино-місць із зарядними пристроями для паркування транспортних засобів, оснащених електричними двигунами.

«У першій редакції проекту оновленого ДБН щодо автостоянок прописана необхідність обов’язкового облаштування електричними зарядними пристроями 5% машино-місць у громадських гаражах та автостоянках. Ця нова норма ще обговорюється та збираються пропозиції. Зміни повинні бути ефективними, і наша ідея полягає в тому, щоб до 2030 року усі 100% машино-місць на автостоянках вже були оснащені електрозарядками. Адже мета ДБН – це безпека і комфорт людей», – додав заступник Міністра.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.