Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Мер Полтави: «Ми зацікавлені в тому, аби молоді люди не покидали свої міста, свою країну, розвивались і працювали тут, здійснювали свої мрії, а не мрії чужих держав»

Саме у руках молодих людей майбутнє нашого міста, майбутнє нашої країни. Підтримка та турбота про молодь, їхня правильна мотивація, безперечно, розвиває у них нові таланти. А від таланту до успіху усього лише крок. Формула ж успіху проста: віра в самого себе і свої сили, плюс бажання і плюс, найголовніше, віра в тебе оточуючих та підтримка з їхнього боку.

Талановитих та творчих, активних та енергійних, щирих та небайдужих, амбітних та беззупинних, кращих з кращих у Полтаві підтримують вже більше десяти років. Саме у нашому місті – одному з небагатьох в Україні – зберігається традиція виплати іменних стипендій міського голови. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

 

Міський голова Олександр Мамай наголошує, що найбільший соціальний, професійний та життєвий потенціал має, беззаперечно, молодь. Оскільки молода категорія населення є вразливою соціальною групою, перед ними стоять сотні викликів, вони стикаються з безліччу проблем, і тому саме вони чи не найбільше потребують підтримки та уваги з боку влади.

– Міська влада бере на себе відповідальність за молоде покоління, їхній розвиток та соціальний захист. Ми зацікавлені в тому, аби молоді люди не покидали свої міста, не покидали свою країну, розвивались і працювали у себе вдома, здійснювали свої мрії, а не мрії чужих держав. А щоб так і було ми маємо створити усі умови, аби юнакам та дівчатам було комфортно, затишно, цікаво, стимулювати їх до кращого, підтримати їх в добрих починаннях. Це багатогранна система: достатній рівень освіти, забезпечення дозвілля шляхом організації творчого, спортивного самоврядування, соціальна підтримка. І цей процес має бути постійним.

Першими таку стипендію у 2007 році отримали найбільш трудолюбиві представники студентської молоді, через рік – спортсмени і у 2015 році – молоді вчені.

За час існування премії збільшувався розмір її виплати, а також, аби відзначити якомога більше тих, чиї старання варті уваги, збільшувався і кількісний склад стипендіатів.

У 2018 році 26 студентів полтавських закладів вищої освіти та голова Студентської ради міста отримують стипендію в розмірі 700 гривень. Щорічно призначається 10 річних стипендій в розмірі 1500 гривень світилам науки. По 700 гривень на місяць виплачується 12 зіркам спорту.

Для виплати стипендій у міському бюджеті на 2018 рік виділено кошти в сумі 516 тисяч гривень.

Виплата іменних стипендій – це одна з нагод сказати нашій молоді: «Дякую, за старання. Так тримати! У тебе обов’язково вийде все, що ти собі задумав». Окрім того, на цих дівчат і хлопців дивляться їхні друзі, однолітки і тягнуться до їхніх високих «планок». А наслідувати прекрасному прикладу – це ж чудово! Так тих, хто здійснить ті якісні, добрі зміни у місті і країні щораз стає все більше і більше.

Я завжди говорив і продовжую говорити: у Полтаві живе найкраща молодь. Здібності є в усіх. Але щоб їх змогли проявити – треба в ту людину вірити, вірити усім серцем. Ну і, звісно ж, треба знайти себе і те, чим ти не просто займатимешся, а житимеш.

Я вірю в кожного і пишаюсь нашою молоддю!

Серед цьогорічних стипендіатів міського голови – студентів, юних спортсменів та молодих науковців – найбільше представниць прекрасної половини людства. Тендітні дівчата заявляють, що їм, не менш, ніж чоловікам, притаманні сила та витримка, вимогливість до себе. Але усе це у підсумку і дає такий бажаний результат: ними пишаються рідні й близькі, ними пишаються друзі, ними пишаємося ми – усі полтавці.

Член штатної збірної команди України з легкої атлетики, вихованка дитячо-юнацької-спортивної школи №2 Ольга Корсунова: «Не здавайся до останнього. Доки маєш ще одну спробу – ти не програв»

– Почалося усе змалечку. Втім, тоді, у свої 11 років я не думала про те, що спорт буде частиною мене самої. Сьогодні мені 21 рік. Відберіть у мене мою улюблену справу, якою я захоплена, яка мене окриляє і що я робитиму – не маю уявлення.

Чому я серед тих, хто отримує премію? – Тому що мене підтримують. Підтримують рідні й близькі, друзі, тренерське плече, підтримує місто. Наші перемоги помічають, нами пишаються. У свою чергу для нас це великий стимул. І кожну свою перемогу я присвячую тим, хто в мене вірить.

Віра – це велика сила, здатна творити неймовірні речі. Підтримка тих, кому я не байдужа, виховали в мені цілеспрямованість. Не здавайся до останнього. Доки маєш ще одну спробу – ти не програв. Тож, скористайся нею.

Олімпіада-2020 – це не мрія, це моя мета. Переконана: все буде!

Доцент, викладач кафедри видобування нафти і газу та геотехніки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Ірина Ларцева: «Треба жити на повну і не втрачати жодної можливості, яка допоможе стати кращим»

– Колись, будучи студенткою, я не бачила себе людиною, яка займається викладацькою діяльністю. Сиділа на лекції і думала: «Як же важко ось там, за кафедрою стояти, «стукати» до кожної молодої людини, аби тебе почули і скористалися тими знаннями, якими ділишся». Втім, завдяки роботі мого наукового керівника, з часом замислилася над тим, аби залишитись у рідному навчальному закладі. Залишитись і, так само як колись мій науковий керівник допоміг зорієнтуватися мені, прагну допомогти іншим хлопцям та дівчатам.

Мої наукові дослідження стосуються геотехніки. Займаюсь я підсиленням основ фундаментів, розробкою конструктивних, технологчічних рішень щодо закріплення схилів.

Знаю, що не в кожному місті є така прекрасна ініціатива, як заохочення талановитих молодих людей. Це неабиякий стимул. При чому, переконана, важливо не до отримання результату, а по факту, коли маєш що про себе заявити. Усім, хто тільки починає свої перші кроки до успіхів, бажаю жити на повну і не втрачати жодної можливості, яка допоможе стати кращим. Вас почують, вас побачать. У нашому місті тільки так і ніяк інакше!

Студентка третього курсу факультету управління персоналом та економіки праці Полтавського університету економіки і торгівлі, голова Студентської ради навчального закладу Марина Негода: «Просто роби те, що любиш, роби якісно і від щирого серця»

– Кожен з нас – зі студентів – обов’язково має свою родзинку. Хтось малює, хтось пише, хтось танцює, хтось захоплюється програмуванням, хтось має хист до підприємницької діяльності, а хтось має прекрасне почуття гумору і допомагає робити чиїсь свята, особливі дні – веселими та незабутніми. І для того, аби отримати винагороду за свої старання не потрібно, аби кожен займався одним і тим же. Ти можеш «вхопитися» за що завгодно. Просто роби те, що любиш, роби якісно і від щирого серця.

Кожен з нас може обрати для себе гарний приклад для наслідування. Мій стимул ставати кращою – моя мама. Я навіть навчатися пішла саме до цього університету, бо тут здобувала вищу освіту моя мама. Приїжджаю додому, розповідаю їй: «Мам, уявляєш, я серед тих, хто отримує премію міського голови». Найбільше щастя для мами, коли все добре у її дітей. І вона радіє за мене так, як не радіє ніхто інший. Радіє, що помітили мої прагнення, мої старання.

У такій позитивній атмосфері хочеться рухатись лише вперед!

З дівчатами, які отримують премію міського голови спілкувались тет-а-тет. Задавали однакові питання усім трьом. Відповіді мали різні. Втім, є дещо, що об’єднало їх. За своє життя кожна з них вже мала можливість неодноразово відвідати інше місто, іншу країну, по роботі чи у справах, на змагання і просто відпочити. На питання: «Полтава, чи інше місто? Україна, чи інша країна» від дівчат прозвучало: «Тільки Полтава така привітна, рідна, своя. Тільки в Україні хочеться творити, кохати і любити, радіти, поспішати на роботу, в університет, жити, реалізуватися тут. І тут здійснити свої мрії».