Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Київщина переймає досвід Полтави з впровадження та реалізації соціального замовлення

Полтава – єдине місто в Україні, де реалізується проект з соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг з соціальної профілактики.

13 червня, до Полтави завітали представники Київської державної адміністрації та представниками Всеукраїнської благодійної організації «Конвіктус Україна», аби перейняти досвід колег, повідомляють у міській раді.

Зустрілась із гостями зі столиці начальник відповідального за реалізацію проекту управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради Олена Ромас та спеціалісти відділу.

На зустрічі були також присутні переможці конкурсу з соціального замовлення у 2017 та 2018 роках – представники Благодійної організації «Світло надії».

Під час свого слова Олена Ромас зауважила, не дивлячись на те, що такий напрямок є новим у діяльності управління, чималому довелося навчитися, але це вкрай важливо та необхідно:

Полтава тільки за соціальне замовлення! Разом ми проводимо профілактичні заходи, тренінги, лекції, під час яких молодим людям, підліткам – учням професійно-технічних училищ, студентам технікумів, коледжів та закладів вищої освіти міста – розповідають про важливі проблеми сьогодення і їхні про важкі наслідки. Це питання соціально-небезпечних хвороб, формування цінності здоров’я та навичок безпечної поведінки, питання торгівлі людьми тощо. Звичайно ми розуміємо, що після першої ж такої лекції, скажімо, 30 присутніх на ній молодих людей не скажуть: «Палінню – ні, алкоголю – ні!». Але якщо замислиться хоча б 10% від тієї загальної кількості – воно вже було того варте, адже вони вже будуть відповідальними за своє життя, цінуватимуть його та берегтимуть.

Також спеціалісти управління зауважили, що цьогоріч додано новий напрямок роботи – допомога тим, хто постраждав від домашнього насильства. Це будуть консультації для осіб, які зіткнулись з такою проблемою, при чому не лише з дітьми та жінками, а і з самими кривдниками. Також заплановані інформаційно-просвітницькі заходи з даної проблеми.

Уже другий рік поспіль заявку на участь у конкурсі подає лише одна організація, яка може надати відповідні послуги – Благодійна організація «Світло надії». Власне, саме відсутність конкурентів і є найбільшим недоліком для організації:

На жаль, більше жодна команда не виявила бажання взяти участь у конкурсі та, можливо, перемогти у ньому. Нам не вистачає здорової конкуренції, адже коли вона є, то кожен намагається представити щось краще, подати якусь цікаву ідею, своє бачення щодо проведення тих самих лекцій, тренінгів та інше. Було б чудово повчитись нам у когось і комусь у нас, – зауважила радник виконавчого директора Благодійної організації «Світло надії» Надія Тимошенко.

Під час розмови у гостей виникли питання щодо оформлення необхідних для співпраці пакету документів та питання використання бюджетних коштів на реалізацію проекту з соціального замовлення. На усі питання вони отримали вичерпну інформацію від спеціалістів відповідального управління та переможців конкурсу.

Саме на 13 червня було заплановано підписання договору соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг з соціальної профілактики на території міста Полтава.