Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Депутат Полтавської облради домігся перерахунку обсягів споживання газу, які нарахували незаконно

Завдяки депутатському зверненню голови фракції УКРОПу в Полтавській обласній раді Сергія Солов’я до ПАТ «Полтавагаз» полтавцям, мешканцям будинку на вул. Кучеренко, 12, підприємство скасувало незаконно нараховані санкції. Фіктивна заборгованість виникла через незгоду близько 30 мешканців будинку на встановлення загальнобудинкового лічильника. У листопаді 2017 року комісія ПАТ «Полтавагаз» самовільно перевела підписантів листа на споживання газу за граничними нормами: замість 3 куб. м до 9 куб. м, та нарахувала відповідні санкції.

«Акти про порушення складалися таємно, невідомо коли і якою комісією. Нас як споживачів газу, на яких складалися акти, не повідомляли і на засідання не запрошували. А на колективне звернення мешканців підприємство відповіло відпискою», – розповіла мешканка багатоповерхівки на вул. Кучеренко, 12 Надія Сокол. Вона наголосила: такі дії ПАТ «Полтавагаз» можна розглядати як корупційні та попросила депутата від УКРОПу посприяти у вирішенні цього питання.

«Переконаний, що облгази не повинні перекладати свої витрати на плечі споживачів. Люди мають платити лише за спожитий газ!» – наголосив Сергій Соловей.

Сергій Соловей

Лише після депутатського звернення до директора ПАТ «Полтавагаз» Ростислава Гринчака з вимогою розібратися в ситуації та виправити допущені порушення для мешканців багатоповерхівки надійшла позитивна відповідь. Зокрема, в «Полтавагазі» провели коригування обсягів використання природного газу відповідно до вимог чинного законодавства. А акт про порушення споживачем, внаслідок яких здійснили перерахунок (дорахування) об’ємів природного газу, скасували.

Довідка УКРОПу. Нещодавно голова УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко виступив із вимогою негайно внести зміни до Кодексу газорозподільних систем в частині покладання обов’язків із встановлення засобів дистанційної передачі даних. Їх, переконаний народний депутат, слід перекласти на суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу. Стосовно цього він звернувся до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, з вимогою зобов’язати облгази самостійно встановлювати засоби дистанційної передачі даних на комерційних вузлах обліку газу.