Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

#ЧужихДітейНеБуває: На Полтавщині вже 51 боржник притягнутий до суспільно-корисних робіт

Сьогодні в Полтавській ОДА представники ГТУЮ та жінки, які самостійно виховують дітей обговорили позитивні напрацювання та проблемні питання щодо стягнення аліментів.

“Державні виконавці області понад 5200 неплатників аліментів тимчасово обмежили у праві виїзду за межі України, 51 неплатника аліментів притягнули до суспільно-корисних робіт, 5300 боржників обмежили у праві кермувати автівкою, користуватись зброєю та у праві полювати”, – розповіла заступник начальника УДВС ГТУЮ у Полтавській області Валентина Пахар.

Завдяки таким заходам вже стягнуто заборгованість по виконавчих провадженнях про стягнення аліментів на суму майже 96 млн грн на користь 21 тисячі дітей.

“Прийняття закону #ЧужихДітейНеБуває стало першим кроком у комплексній програмі захисту дітей. Другий пакет законодавчих ініціатив запроваджує ще жорстокіші засоби стимулювання батьків до сплати аліментів. Верховна Рада України вже розглянула в першому читанні другий пакет відповідних законодавчих ініціатив, на часі розгляд у другому читанні. Сподіваємося на підтримку цих новацій народними обранцями”, – сказав начальник ГТУЮ у Полтавській області Олег Тимченко.

Жінки розповіли свої історії стягнення аліментів та наголосили:

“Важливо й надалі посилювати відповідальність за несплату аліментів, запроваджувати жорсткі заходи щодо батьків-боржників та надати державним виконавцям більше повноважень”.


Довідково.
У Другому пакеті законодавчих ініціатив Міністерство юстиції робить ставку на економічні санкції. Не платити аліменти має бути не вигідно.
Якщо заборгованість перевищує один рік, на суму боргу нараховується пеня в 20%.
Якщо заборгованість перевищить 2 роки — переплата сягне 30%, 3 роки — 50% від суми боргу.
Серед новацій: збільшення мінімальної суми виплат на дитину, автоматичний арешт коштів боржників,притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно-корисних робіт, звільнення дітей від обов’язку утримання непрацездатних “горе”-батька або матері у випадку несплати останніми аліментів понад 3 роки.