Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Андрій Пісоцький: «Україна налаштована на те, щоб бути разом з НАТО»

Сьогодні у Полтавській ОДА розпочався інформаційний день, який проводить Громадська Ліга Україна-НАТО, спрямована на обговорення євроатлантичної інтеграції України та участь у безпековій організації.

На початку дня представники Громадської Ліги зустрілись з першим заступником голови Полтавської ОДА Андрієм Пісоцьким, де наголосили на важливості впровадження сфери безпеки для українців.

«Україна сьогодні знаходиться у форматі впровадження реформ. І все це відбувається в час, коли у нас на сході йде війна. Але зараз Україна спромоглась побудувати дуже серйозну і професійну армію. Сьогодні є організація НАТО, яка є найпотужнішим військовим органом, що забезпечує мир і захист кордонів багатьох держав світу. Україна зараз налаштована на те, щоб бути разом з НАТО, щоб теж бути захищеними і щоб майбутнє було зрозумілим і прогнозованим», – наголосив Андрій Пісоцький.

Чи готова Україна для вступу в НАТО — це питання можна вирішити через референдум, впевнений перший заступник голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України Богдан Червак. Його планують провести одночасно з президентськими виборами.

«Верховна Рада, Кабінет Міністрів України ухвалили всі необхідні закони і підзаконні акти, які дають підстави говорити про те, що немає сумніву, куди спрямований зовнішньополітичний вектор. Це інтеграція до Європейського Союзу і вступ України в НАТО. Є можливість проведення референдуму під час президентських виборів. І одним з питань буде вступ України до НАТО. Якщо буде проведений референдум і матимемо позитивне рішення, то цей вектор більше неможливо буде змінити. Вперше за багато років Україна виділила 20 млн грн на інформаційні кампанії, пов’язані з НАТО і ЄС», – зазначив Богдан Червак.

У рамках інформаційного дня, державний експерт експертної групи взаємодії з НАТО Урядового офісу координатора європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Інна Потапова пояснюватиме складну програму «Україна-НАТО».

«Моє завдання – пояснити дуже просто про складну річну програму «Україна-НАТО». Вона складна для розуміння звичайних громадян, які взагалі не дотичні до євроатлантичної інтеграції, державного сектору. Але це є допоміжною паличкою для реформування внутрішньодержавних реформ за допомогою НАТО», – анонсувала Інна Потапова.

Нині перебуваючи в стані військового конфлікту, українці мають розуміти наскільки важливо зараз перейматись питаннями безпеки, вважає керівник безпекових програм Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Павло Лакійчук.

«Якщо не буде безпеки, про політику не буде мови. Ми маємо наочний приклад. Якщо раніше не розуміли, дивлячись на Абхазію чи Нагорний Карабах, це далеко і нас не стосується, зараз, на жаль, пересвідчились. Я хотів би нашої перемоги. Щоб ми більше займались і політикою, й економікою, і соціальною сферою. Але це можливо, коли держава входитиме в безпекові структури».

На підтвердження цього Андрій Пісоцький наголосив, що нині об’єднані територіальні громади крім створення інфраструктури, освіти, медицини, та інших сфер, переймаються і питанням безпеки.

«В ОТГ основними напрямками є відновлення медицини, створення освіти, інфраструктури. Але потрібна і безпека. І зараз в ОТГ на 2 тисячі населення будують свій центр безпеки — вкладають кошти, співпрацюють з поліцією, оснащують приміщення. Всі хочуть безпеки — від громад до держави».

 

поширити новину: