Ви тут:
Полтавщина Суспільство традиції 

21 червня — день літнього сонцестояння: факти і прикмети

День літнього сонцестояння у 2018 році припадає на 21 червня – це найдовший день у році. Він триватиме 17 годин 32 хвилини, а сонце досягне максимально високої позиції.

Залежно від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня в північній півкулі і 21 або 22 грудня у південній півкулі (день зимового сонцестояння).

Літнє сонцестояння або літнє рівнодення – це день початку літа в північній півкулі Землі і початку зими в південній півкулі. Літнє сонцестояння відбувається в той момент, коли нахил осі обертання Землі у напрямку на Сонце приймає найменше значення. У 2018 році в Україні воно відбудеться 21 червня о 13:07 за київським часом. Тривалість найдовшого дня становить 17 години і 33 хвилини.

Із цим днем повʼязано чимало прикмет. Зокрема, примічали погоду: дощ в літнє сонцестояння – неврожайний рік. Вранці багато роси – до багатого врожаю. Якщо в небі багато зірок – буде грибне літо. Якщо у цей день буде гриміти, то чекайте затяжної негоди.

У цей день починали прополювання. Вважали, що коли в день літнього сонцестояння не почати полоти город, то урожай буде мізерним.