Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Здобутки місцевого самоврядування Полтавщини – одні з найвищих в Україні, – учасники Форуму “Відкрий Полтавщину”

В рамках Міжрегіонального бізнес-орієнтованого інноваційного форуму “Відкрий Полтавщину” відбулась панельна дискусія “Органи місцевого самоврядування. Нова реальність України: спроможність, конкурентність, транспарентність.

Перед присутніми виступили представники організацій, що займаються розвитком місцевого самоврядування та голови ОТГ.

Як було зазначено, сьогодні на Полтавщині вже утворили 42 ОТГ. Їх площа займає близько 30% від площі області. До ОТГ увійшла 151 громада. Кількість їх населення складає 280 тисяч, а це близько 20% від кількості населення Полтавської області.

“Показники зростання фінансової спроможності ОТГ Полтавщини набагато вищі за середньоукраїнські. Найуспішніші громади області – Глобинська та Шишацька. Вони входять в першу десятку всеукраїнського рейтингу ОТГ. Якщо у 2015 році власні доходи Глобинської об’єднаної громади складали 21 млн грн, то у 2018 році очікують дохід 21 млн грн. Відповідно у Шишацької ОТГ у 2015 році власний дохід складав 20 млн грн. У 2018 очікують 92 млн грн. Ми можемо впевнено сказати, що на відміну від селищних рад, що не входять у ОТГ, об’єднані громади – це сильні суб’єкти економічного простору, які можуть надавати якісні послуги своїм мешканцям, спільно реалізовувати проекти, вони привабливі для інвесторів. На сьогодні здобутки місцевого самоврядування Полтавщини – одні з найвищих в Україні”, – зазначила представник Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Паутова.

Варто зазначити, що ОТГ Полтавщини активно розвиваються. На їх територіях відбудовують інфраструктуру, створюють нові підприємства та кластери.

Залучати інвестиції, створювати проекти краще і легше разом. Тому була створена “Полтавської обласної асоціації місцевого самоврядування”, яку презентував на форумі її очільник Володимир Микійчук.

“6 грудня 2016 року за ініціативи голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького було прийнято рішення створити нашу асоціацію. До складу організації вийшли 13 рад районного значення, обласна рада, міста обласного значення. Асоціація постійно розширюється. Сьогодні у на понад 80 членів. Ми відкриті для всіх. Наша мета – спільно вирішувати проблеми. У нас є юридичний відділ, що захищає права членів організації. Працюємо над залученням позабюджетних коштів та інвестицій. Займаємось міжрегіональною діяльністю, підвищуємо кваліфікацію посадових осіб органів місцевого самоврядування. Проводимо семінари, тренінги, круглі столи, форуми”, – розповів Володимир Микійчук.

Учасники панелі обмінялись досвідом, щодо розвитку місцевого самоврядування. , Ознайомились з новими перспективними проектами, що можуть бути втілені на місцях.