Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

«Засульський міст» планують відремонтувати за півроку

Розпочалися роботи з реконструкції мосту через річку Сула в Лубенському районі. Хід робіт перевірив голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

З 1 січня 2018 року на баланс області перейшли дороги місцевого значення. Так у спадщину від Служби автомобільних доріг область отримала шляхи з буквально відсутньою проїзною частиною у 92% випадків та більшість мостів у жалюгідному аварійному стані. Повідомляють в Полтавській ОДА.

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко говорить, основне для початку – розробити цілісну концепцію та графік робіт по відновленню доріг:

– Наше завдання – реанімувати мережу шляхів Полтавщини. І сьогодні ми починаємо з мосту в селі Засулля, тому що будь-який міст – складова проїзної частини дороги.

На об’єкті вже розпочато роботи, відсьогодні перекрита проїжджа частина. Ведуться демонтажні роботи покриття мостового полотна. Протягом наступних кількох місяців триватиме капітальна реконструкція. За півроку, говорять підрядники, міст повністю відновлять.

Сергій Біляєв, директор ТОВ «Компанія Рембудгарант» – генпідрядної організації, яка виконуватиме роботи, розповів про специфіку проекту:

– Нинішня ширина мостового полотна у 5 м збільшиться до 9 м за рахунок монолітної частини пішохідної зони. Це дозволить збільшити пропускну здатність мосту для транспортних засобів та пішоходів. За проектом міст зміцнять арматурними канатами. Звичну асфальтно-бетонну суміш замінять полегшеною.

За рахунок цього розраховують зменшити навантаження на міст, щоб конструкція стала легшою та витривалішою.

– Довжина мосту 229,75 м. Вартість робіт та будівельних матеріалів майже 48,5 млн грн, – повідомив в. о. директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

Директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА Тимофій Голбан зазначив, що ремонт невідкладно потрібний через стан мосту:

– Цей міст перейшов у відомство Полтавської ОДА разом з усіма дорогами з 1 січня цього року. Міст аварійний, тому вирішили робити капремонт. За результатами тендеру перемогла компанія Рембудгарант і сьогодні розпочала роботи. Фактично проект розрахований на 10-12 місяців робіт. Ми хочемо встигнути за півроку.

З понеділка підрядники планують працювати у дві зміни. Завдання Департаменту – забезпечити світло в темний час доби та інші побутові умови.

Валерій Головко заручився словом підрядника, що до кінця поточного року міст здадуть в експлуатацію органам місцевого самоврядування.

– Думаю, мешканцям сподобається той формат і той запал по відновленню доріг і мостів Полтавської області, на який ми зазіхнули та який їм запропонуємо.