Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

З початку “Нересту” на Полтавщині вилучили майже 900 знарядь лову

З початку дії програми “Нерест — 2018” правоохоронні органи вилучили у порушників 898 знарядь лову. Про це на апаратній нараді повідомив директор Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний.

“Результати роботи з охорони рибних запасів за половину нерестової кампанії 2018 року майже такі, як показники всього двомісячника 2017 року. Станом на 8 травня вилучено 989 знарядь лову, а в 2017 році за весь нерест — 1189. Склали 447 протоколів (2017 рік — 323), вилучили 7658 кг риби (2017 рік — 8607) та затримали 41 плавзасіб (2017 рік – 76)”, – повідомив Ігор Піддубний.

Майже всі органи державного контролю, продовжив він, у період двомісячника збільшили кількість особового складу та залучили додаткову чисельність громадських інспекторів-помічників. На недостатньому рівні проводиться робота лише інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Полтавській області.

Основні проблеми охорони рибних запасів у поточному році, вирішення яких могло б значно поліпшити умови для нересту риби: невисокі розміри штрафів для браконьєрів, порівнюючи з прибутками, які вони мали б отримати за реалізацію незаконного вилову риби; недостатній рівень інформування населення про покарання за незаконний вилов біоресурсів, про кримінальну відповідальність; надзвичайно “м’які” вироки судів по справах, які є кримінальними злочинами проти довкілля (відсутність конфіскації човнів, двигунів до них, мотоциклів, катерів автомобілів, які є знаряддями браконьєрського добування риби); відсутність належного контролю проведення нересту риби Державною екологічною інспекцією у Полтавській області.

“Цьогорічна програма не зовсім ефективна у плані діяльності окремих підрозділів. Це стосується і Державної екоінспекції у Полтавській області: потрібно покращити роботу із залучення додаткових структур, які дали б можливість природоохоронній інспекції працювати більш ефективно”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

“Керівники в районах знають своїх порушників, тому прошу не перекладати відповідальність з однієї служби на іншу. Лише спільними зусиллями можна досягти результатів”, – наголосив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.