Ви тут:
здоров’я Суспільство Цікавинки 

Які навушники становлять серйозну небезпеку для слуху

Сучасну молодь складно уявити без навушників – у них люди займаються спортом, слухають музику по дорозі на роботу, не знімають їх навіть в офісі. Та це може фатально обернутись для слуху.

Чимало меломанів мають проблеми зі слухом вже у доволі ранньому віці, повідомляє 24 канал..

Часто це пов’язано з тим, що більшість людей слухає музику на високій гучності у плеєрі.

І найбільшу небезпеку для здоров’я вух становлять маленькі навушники-крапельки, які молодь не знімає під час прогулянок на вулиці, занять у спортзалі і навіть в транспорті. Ці навушники поступово роблять людей глухими.

При тривалих гучних звуках м’язи слухового апарату втомлюються, система захисту не спрацьовує і в результаті пошкоджуються нервові клітини.
При 90 децибалах і більше звуки можуть зашкодити слуху.
Небезпечними для слуху також є рок-концерти, на яких звук досягає 120 децибелів. Та чимало молоді слухає музику з маленьких навушників саме на такій гучності – щоб повною мірою насолодитися звучанням інструментів.

Окрім того, навушники небезпечні ще й тим, що тіло людини живе в реальності, а слух – у віртуальному просторі, через що зростає небезпека травмуватися на дорогах великого міста.

Щоб зберегти слух і не перейти у 40 років на слуховий апарат, медики рекомендують замінити навушники-крапельки на більш комфортні для слуху навушники та зменшити рівень гучності, який не повинен перевищувати 60% від максимального.