Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

Як діяти у випадку шахрайства з медичними деклараціями

В. о. міністра охорони здоровʼя Уляна Супрун  повідомила про випадок, коли людина прийшла до медичного закладу, щоб підписати декларацію з лікарем, якого обрала, проте виявилося, що в електронній системі охорони здоров’я вже містяться її персональні дані та декларація, яку вона ніколи не підписувала.

«Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медзакладах, не мають права вносити у систему персональні дані без відома і підпису пацієнта.Це шахрайство з метою заволодіння державними грошима та відповідальність за такі дії буде відповідна до Кримінального кодексу».

«Якщо ви звернулися до свого лікаря та опинилися в подібній ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем — попередня декларація у системі автоматично анулюється. Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де була підписана декларація про вибір лікаря та використані персональні дані, без вашого відома. Лікарю у такому випадку варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта. Водночас лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично».

За даними МОЗ, за місяць кампанії лише 5-ти лікарям з усієї країни вдалося набрати повну кількість пацієнтів. Це три сімейних лікарі (у Полтавській, Чернігівській та Донецькій області) та два педіатри (обидва – Донецька область).

“Решта лікарів поки що не обмежені за кількістю підписання декларацій. Це цілком логічно, адже за місяць кампанії дуже складно перевищити ліміт своїх пацієнтів. Для терапевта – це 2000 пацієнтів, для сімейного лікаря – 1800, а для педіатра – 900″, – зазначає Супрун.

Тому якщо вам кажуть, що всі лікарі вже “зайняті” – повідомте головному лікарю та дійте за нашою інструкцією щодо порушень ваших прав на вибір лікаря: https://goo.gl/tfLhjG

А також повідомляйте ОЗ про такі випадки через цю форму: https://goo.gl/forms/CL2mQGT20GwgOBAn2

“Обирайте своїх лікарів відповідально, виважено та без поспіху. Проте і не відкладайте це на останній момент. Кожному потрібен власний лікар”, – закликає Уляна Супрун.