Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Я абсолютний прихильник децентралізації”, – Олександр Біленький під час зустрічі з активом Котелевського району

Учора, 22 травня голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, під час робочої поїздки, зустрівся з активом Котелевського району.

“Я абсолютний прихильник децентралізації. Але чекати на зміни у законодавстві, коли положення про добровільність буде прибрано, на мій погляд, недоцільно. Потрібно прискорити процес децентралізації, особливо у вашому районі. Адже на Котелевщині ще не створили жодної ОТГ“, – сказав Олександр Біленький відповідаючи на запитання щодо необхідності створення ОТГ.

“Відтягуючи об’єднання район втрачає кошти інфраструктурної субвенції, ПДФО та можливість розпоряджатися землями за межами населених пунктів”, – наголосив голова обласної ради.

Також на зустрічі Олександр Біленький розповів про “Бюджет участі” та закликав активістів подавати свої проекти, адже це додаткова можливість розвитку села та району.

Учасники зустрічі зазначили й про необхідність невідкладного ремонту дороги Т – 17 – 07 Мала – Рублівка – Полтава та ремонту об’їздної дороги Т – 17 – 29. Вона відремонтована на 70%, а завершити ремонт не вдається.

Під час поїздки оглянув Дитячий оздоровчий центр “Орлятко”. Директор центру звернувся до Олександра Біленького з проханням зробити під’їзд до пляжу, на який вони возять дітей.

“Наш ДОЦ оздоровлює дітей всієї області. Протягом літа в таборі відпочиває 600 дітей. В нас є автобус, лише під’їзд до річки необхідно облаштувати”, – зазначив директор ДОЦ “орлятко” Іван Вовнянко.

Олександр Біленький пообіцяв допомогти з цим питанням, а також допомогти запустити басейн у дитячому ясла – садочку “Пролісок” та закупити меблі для ще одного класу зі шкіл Полтавщини, Котелевської ЗОШ №4.

Відвідав керівник області й районну лікарню, оглянувши рентгенкабінет.

“Лікарня не може бути в такому стані та працювати з таким застарілим обладнання”, – зазначив Олександр Біленький.

На завершення поїздки ознайомився з роботою КУ “Історико-культурного заповідника “Більськ”.

Керівник ІКЗ “Більськ” повідомив про закінчення терміну оренди будівлі, в якій розміщується заповідник та попросив надати допомогу для покупки цього приміщення.

У “Більському городищі” екскурсовод провела екскурсію під час якої Олександр Юрійович мав змогу побачити ділянку для музею під відкритим небом, реконструйовану скіфську землянку, місце , де проводять археологічні розкопки, приміщення майбутнього науково-музейного центру та скуштувати воду з Більського джерела.

“Котелевщина має два напрямки для фінансового розвитку: туризм та користування надрами. Але, на сьогодні маємо проблему з недобросовісними компаніями, які видобувають вуглеводні. Вони наносять значну екологічну шкоду місцевості видобування. А Більське городище здатне стати частиною туристичного кластеру, до якого б увійшли, наприклад, Опішне та Диканька”, – зазначив Олександр Біленький.

Ознайомився він і з роботою молочно-тваринницького комплексу ТОВ “Скіф”, і з роботою готельно – оздоровчого комплексу “Сапфір” та провів особистий прийом громадян.

“У Котелевському районі великий потенціал для розвитку нашого краю, а спільними зусиллями ми зможемо розбудувати не тільки Полтавщину, а й Україну”, – сказала Герой України, голова ФГ “Еко-Маяк” Тамара Корост.