Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Від інсульту захистить фолієва кислота

Науковці довідались, що вживання фолієвої кислоти знижує ризик інсульту на 75% у людей з підвищеним артеріальним тиском. Про це повідомляє “Країна здоров’я“.

Пацієнти з підвищеним тиском, які приймають фолієву кислоту разом з прописаними ліками кожен день впродовж 4 років, значно рідше стикаються з небезпечними для життя порушеннями кровообігу мозку. Попередні дослідження показали, що фолієва кислота або вітамін B9 зменшує рівень амінокислоти гомоцистеїну, яка пов’язана з інсультами. І ось тепер вчені з’ясували, що цей інгредієнт, що часто радять приймати вагітним для запобігання появи в їхньої дитини розщеплення хребта, є простим, безпечним і доступним за вартістю способом профілактики інсульту.

Вчені спостерігали за здоров’ям понад 10 тис. чоловік, що страждали від підвищеного артеріального тиску. З цієї кількості 210 осіб, які брали ліки проти гіпертонії еналаприл, зіткнулися з інсультами. У групі тих, хто приймав фолієву кислоту, їх кількість склала 161%. Ці висновки були справедливі тільки стосовно людей з високим рівнем гомоцистеїну в крові і низькою кількістю тромбоцитів. Тромбоцити – це клітини крові, які беруть участь в процесі згортання. Низький рівень тромбоцитів збільшує ризик неконтрольованих кровотеч, а значить, інсультів.

Оскільки рівень інсультів в усьому світі постійно зростає, автори нинішнього дослідження радять людям із груп ризику приймати фолієву кислоту. Ця харчова добавка практично не має побічних ефектів, однак, її прийом таки слід почати після консультацій з лікарем.