Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Вчені знайшли докази того, що на Місяці була вода

Команда дослідників під керівництвом Масахіро Кайамі (Masahiro Kayama) з Університету Тохоку, Японія, знайшла в складі місячного метеорита докази того, що вода колись була присутня на Місяці, пише “Свідок” з посиланням на “Science Advances“.

У цьому дослідженні команда Кайамі знайшла в складі метеорита, який походить з Місяця, мінерал під назвою моганіт – мінерал, який формується тільки за наявності води.

Попередні дослідження показали, що цей метеорит під назвою NWA 272 впав на Землю в північній частині Африки приблизно 17000 років тому. Порівняння з іншим матеріалом місячної поверхні дозволило підтвердити, що цей метеорит дійсно з поверхні Місяця. Після того як команда підтвердила наявність у складі цього метеорита моганіта, вона також провела ряд випробувань, що довели, що моганіт не міг утворитися після падіння метеорита на Землю.

Для пояснення наявності моганіта в досліджуваних зразках команда припустила, що в Місяць врізалася комета або інший об’єкт, що містить воду. Частина цієї води, ймовірно, випарувалася, проте інша частина – просочилася під поверхню і сформувала там моганіт. Через деякий час у цю область поверхні Місяця знову врізалося космічне тіло, і в результаті цього зіткнення фрагменти порід, що містять моганіт, були викинуті в космос, щоб надалі досягти поверхні Землі в складі місячного метеорита, вважають автори.