Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

В Полтаві обговорили Концепцію сучасної мистецької освіти

У Полтавській міській школі мистецтв «Мала академія мистецтв» відбулася обласна нарада керівників та педагогічних працівників закладів освіти сфери культури Полтавської області. У ній взяли участь понад півсотні представників мистецьких освітніх закладів, директор Департаменту культури та туризму ОДА Валентина Вождаєнко, начальник управління культури Полтавського міськвиконкому Лариса Кречко, керівник відділу мистецької і художньої освіти Міністерства культури України Тетяна Колос.

Вони ознайомилися з роботою відділів Полтавської школи мистецтв та обговорили Концепцію сучасної мистецької освіти.

«На рівні Мінкульту ми будемо відстоювати специфіку мистецької освіти під час розробки загальних нормативно-правових актів з питань освіти. На часі й модернізація Державного науково-методичного центру культурно-мистецької освіти, бо те, що ми маємо зараз, не виконує своїх функцій. З багатьох предметів відсутні типові навчальні програми, чимало з них застаріли, часто просто переписані з радянських часів. Треба створити регіональні програми підтримки обдарованих учнів мистецьких шкіл, підготовки кадрів для мистецьких шкіл на основі культурно-мистецьких коледжів. Адже зараз одна з найболючіших проблем галузі — брак кадрів», – розповіла Тетяна Колос.

Обговорили й інші актуальні питання — створення Бази даних викладачів-методистів, запровадження морально-матеріальних стимулів, затвердження професійних стандартів для педпрацівників мистецьких шкіл.