Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрили виставку вишитих портретів Кобзаря

У Полтавському обласному краєзнавчому музеї презентували галерею вишитих портретів і поезій Тараса Шевченка. Проект «Образ і слово Кобзаря» присвятили до дня перепоховаання Шевченка в Україні. Автор схем вишивок — заслужений майстер народної творчості, засновник і викладач факультету «Декоративно-прикладне мистецтво» в Гадяцькому училищі культури, лауреат обласної премії ім. Панаса Мирного Григорій Кисіль, який уже більше року як відійшов у засвіти. Йому належить задум створити ескізи для відтворення у вишивці живописних портретів та цитат із творів Шевченка: у 2014 році в серії альбомів Григорія Киселя «Українська вишивка» вийшов 4й, присвячений 200-літтю з дня народження Кобзаря. З цією ідеєю він вернувся до майстрині Катерини Калініченко, яка і стала координатором проекту.

Робота обʼєднала 71 вишивальницю з Полтави та районів: це члени громадських організацій, Обласного Центру народної творчості, творчої майстерні бібліотеки-філіалу №7, де найчастіше збиралися вишивальниці, та багато інших. Згодом до них приєдналися 7 активістів з м. Канева – колектив Канівського музею-заповідника на чолі з Вірою Носенко. Втілення проекту тривало більше року. Матеріальлно та морально його підтримали народний депутат Юрій Бублик, Депатрамент культури і туризму Полтавської ОДА, Полтавський обласний краєзнавчий музей, видавництво «Дивосвіт», Центр народної творчості.

 

На відкритті виступив Заслужений пісенно-танцювальний ансамбль «Лтава» Полтавського міського будинку культури. Директор Департаменту культури і туризму ОДА Валентина Вождаєнко нагородила грамотою ОДА координатора проекту Катерину Калініченко. Грамоти також одержали дочка Григорія Кисіля Ірина Середа, методист Обласного центру народної творчості Людмила Соколова, майстрині художньої вишивки Анна Гойда, Віра Забора та інші.

Вишиті роботи згодом передадуть до Шевченківського музею в Каневі.