Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

У Полтаві реалізують медичний пілотний проект для підлітків та молоді

23 травня в Департаменті охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації відбулось засідання робочої групи з реалізації пілотного проекту “Сприяння інтеграції послуг, орієнтованих на підлітків, в систему первинної медико-санітарної допомоги в рамках поточної реформи системи охорони здоров’я в Україні” у Полтавській області, який реалізується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» за сприяння Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Полтава і Львів стали пілотними містами України, де реалізують проект.
В умовах трансформації системи охорони здоров’я зміни потребує і складова, пов’язана із здоров’ям молоді. Ще не дорослі, але вже не діти – вони вимагають особливого підходу з боку медичних фахівців. І одна з головних потреб – конфіденційність послуг.

Знаючи, що можна отримати конфіденційну консультацію гінеколога або психолога, підлітки не залишатимуться наодинці зі своїми проблемами, а звертатимуться до фахівців. Запобігти, а не стикатися із наслідками – основна мета трансформації. Медицина повинна стати дружньою до молоді. Такий підхід бере за основу потреби підлітків та дозволяє реагувати відповідно до них.
В рамках проекту буде підготовлено 300 сімейних лікарів та педіатрів з надання послуг, орієнтованих на потреби підлітків.

До складу групи увійшли Ігор Перогов, головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи та медичної допомоги матерям і дітям ДОЗ ОДА, Олександр Насонов, заступник начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міськради, головні лікарі ЦПМСД м. Полтави, Лариса Савченко, головний лікар Полтавської дитячої міської клінічної лікарні, Наталія Вінніченко, завідуюча “Клінікою, дружньою до молоді” Полтавської дитячої міської клінічної лікарні, Віктор Шилов, керівник молодіжного центру “Lighthouse” БО “Світло надії”, Єлизавета Первушина, волонтер БО «Світло Надії».

На даному етапі перед робочою групою стоїть задача розробити мінімальний пакет послуг, орієнтованих на підлітків на первинні ланці надання медичної допомоги (у обраних пілотних закладах), ефективний механізм співпраці медичних закладів, соціальних служб і громадького сектору, створити карту медичних і соціальних послуг у Полтаві, популяризувати послуги, орієнтовані на підлітків, і надати пропозиції Робочій групі МОЗу.