Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві на виставці-ярмарку «ПОШУК» демонструють стародруки та книжкові мініатюри

На книжковому святі, яке триватиме у Полтаві два дні, окрім власне книжкового ярмарку, зустрічей і презентацій для відвідувачів влаштували чимало цікавих локацій.

У холі 3 поверху Полтавської обласної бібліотеки ім. Котляревського, де й відбувається левова частка заходів «ПОШУКу», діє інсталяція «Гутенбергова робітня». Охочі можуть дізнатися про техніку так званого «високого друку», яким користувалися у 18-20 століттях. У добу високих технологій декому важко уявити, що раніше сторінку набирали вручну  – металеві літери вставляли у спеціальні пластини (у дзеркальному відображенні), забивали молоточком, зверху наносили валиком фарбу, і лише потім пластину вставляли в машину, яка й друкувала текст.

Тут же представлена виставка стародруків із фондів Полтавського Національного педагогічного університету. Найстаріша книга датована 1804 роком. Ілюстрації до них часто виконували в техніці офорту.

Як це виглядає на практиці, демонструє художник-графік, викладач Луганського Національного університету ім. Т. Шевченка Олексій Соболевський.

«Це так званий «глибокий друк». Пластину покривають чорним кислотонепроникним лаком, голкою видряпують малюнок  і протравлюють у кислоті. З такої пластини можна зробити 200-300 відбитків. На початку техніку офорту застосовували для картографії, а запозичив принцип і почав малювати у ній Рембрандт».

На окремому стенді – виставка книжкових мініатюр. Це українські, радянські і закордонні видання, переважно з приватної колекції Олексія Петренка.