Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці до Дня пам’яті та примирення, учасникам та інвалідам Другої світової війни вперше виділять матеріальну допомогу з міського бюджету

Цього року до Дня пам’яті та примирення та  73 річниці Перемоги над нацизмом із міського бюджету Кременчука виділять адресну матеріальну допомогу учасникам і інвалідам Другої світової війни.
На міському рівні такі виплати запроваджені вперше з метою підтримки цієї категорії громадян. Розмір матеріальної допомоги становитиме 1 тис. гривень. Окрім того, до державного свята кременчуцькі ветерани, учасники бойових дій  мають отримати святкові продуктові набори. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.
Водночас, до 5 травня виплатять державну допомогу учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, а також жертвам нацистських переслідувань. Зокрема, кабінетом Міністрів України затверджені наступні розміри державної допомоги:
особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи – 3 685 гривень;
II групи – 3 265 гривень;
III групи – 2 845 гривень;
учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків – 1 265 гривень;
особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 3 685 гривень;
членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 630 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.