Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Гадячі вшанували лауреатів премії ім. Олени Пчілки

Відбулося засідання журі літературно-мистецької премії ім. Олени Пчілки національного видавництва дитячої літератури «Веселка», повідомляють у «Гадяч NEWS»

Лауреатами премії імені Олени Пчілки 2018 року, за рішенням журі, стали:

Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки Гадяцької міської ради, за велику просвітницьку діяльність, значний внесок у національне виховання дітей та юнацтва на прикладі життя та творчості Олени Пчілки;
Наталія Котилевська, художниця, за ілюстрації до збірки віршів і загадок “Сонячна юшка” Віри Куліш-Гальчинської (К.: Веселка, 2018);
Віра Куліш-Гальчинська, письменниця, за збірку віршів, загадок “Сонячна юшка” (К.: Веселка, 2018);
Людмила Нестуля, тележерналіст, за документальний фільм (сценарій та режисура) “Благодать під соснами”.

Премія присуджується щороку до дня народження письменниці Олени Пчілки за визначний оригінальний твір сучасного автора, впорядкування антологічного чи енциклопедичного видання для дітей, оригінальне навчальне видання, редакторську роботу, здобутки в багаторічному процесі перекладу творів світової класики для дітей українською мовою, творчість в ілюструванні національної літератури для дітей, просвітницьку діяльність серед дітей та підлітків. 2012 до співзасновників премії увійшли Гадяцькі міськрада та РДА.

 Вручення відбулося у приміщенні кіноконцертного залу «Дружба».  Цьогоріч призовий фонд збільшено – його сума 55 тис. грн. Це, до речі, стало можливим завдяки збільшенню фінансування від Гадяцької міської ради.