Ви тут:
Суспільство Україна 

Тепер школи в Україні будуть просторішими, — Лев Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, розширює можливості планувальних рішень для створення сучасного навчального простору та організації додаткових зон у загальноосвітніх навчальних закладах при їх будівництві чи реконструкції.

Відповідні зміни містяться у новому ДБН В.2.2-3:2018 “Будинки і споруди. Заклади освіти”. Про це розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, повідомляє прес-служба Мінрегіонрозвитку.

“У старому ДБН щодо шкіл передбачалася лише фронтальна форма шкільних занять, це коли парти стоять рядами одна за одною і за ними сидять учні. Відтак не було можливості проводити різні групові, ігрові та індивідуальні заняття у класах. Під час оновлення цього ДБН ми значно розширили планувальні рішення, щоб школи були просторішими, а навчальний простір — відкритим, і була можливість проведення різних форм занять. Це дозволить учням розкривати свій потенціал, розвиватися та бути успішними”, — сказав він.

Відповідно до цих змін в ДБН передбачено збільшення площі класу на 1 учня. Якщо раніше при фронтальній формі занять передбачалося 2 кв. м, то за новими нормами вона складає 3 кв. м при змішаній формі навчання.

За словами Парцхаладзе, такі зміни є необхідними для організації освітнього процесу в рамках концепції Міністерства освіти та науки України “Нова Українська Школа”.

“Ми хочемо, щоб нові школи вже будувалися за новими принципами, які закладені в концепції НУШ, і враховували різноманітні варіанти організації навчального простору, мали мобільні робочі місця та, найголовніше, орієнтувалися на потреби кожної дитини, на її індивідуальність”, — підкреслив він.

Оновлений ДБН “Будинки і споруди. Заклади освіти” поширюється на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків шкільних навчальних закладів, вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.