Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Школа — центр демократичної громади: програма мінімум”: у Полтаві відбулася публічна дискусія (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася публічна дискусія на тему “Школа — центр демократичної громади: програма мінімум”.

Для обговорення актуального питання — ролі демократичної школи у становленні демократичної громади, зібралися освітяни з питань розвитку громадянських компетентностей, представники державної влади та місцевого самоврядування, а також ЗМІ.

Директор Департаменту освіти та науки Полтавської ОДА розповіла, що школа відіграє важливу роль у житті кожної дитини. А під час навчання діти отримують важливий досвід соціальної взаємодії та спілкування:

– Саме тому нова українська школа має обов’язково бути заснована на демократичних цінностях, які допоможуть дітям якнайкраще реалізувати свій потенціал та сформувати в них активну громадянську позицію.

Сприяти демократизації школи — одне із провідних завдань Швейцарсько-українського проекту DOCCU “Розвиток громадянських компетентностей в Україні”.

– Школа — це, свого роду, мікро-держава, яка потребує як управління, так і врядування. Якщо ця мікро-держава хоче бути сучасною та відповідати потребам сьогодення, вона має бути побудована на демократичних засадах. Які, у свою чергу, втілюються у функціонуванні шкільного самоврядування, взаємодії школи з учнями та батьками, вмінням дотримуватись правових норм навчальними закладами, ефективній співпраці з громадою, – зазначила керівник проекту Наталія Протасова.

Вона розповіла, що сьогодні паралельно із публічною дискусією, освітяни, представники громади та учні з Полтавщини та Луганщини у рамках DOCCU-Хакатону, спільно напрацьовують десять перших кроків, які дозволять зробити школу демократичною та утвердити її місце у демократичній громаді.

Усі учасники заходу наголосили на важливості партнерства школи та громади. За такої співпраці реалізували чимало спільних проектів, що посприяли розвитку шкіл, покращенню добробуту громади, а найголовніше — учні відчути себе важливою частиною суспільства, які здатні навіть у юному віці створювати та реалізовувати власні проекти.

Ректор Полтавського обласного інституту післядипломної освіти імені М.В. Остроградського:

Марина Устенко, директор Попаснянської ЗОШ І-ІІІ ступеня №21 Попаснянської районної ради Луганської області:

Нагадаємо, що сьогодні у рамках проекту, у Полтаві стартував DOCCU-Хакатон «Від демократії в школі до демократії в громаді»